28 Nisan 2006 11:05

HD Savaşları

Apple treni kaçırmamaya kararlı

Sinema dünyasının perde arkasında DVD formatları için büyük bir savaş sürüyor. Sony ile Toshiba arasında süren savaşta Apple kendi safını çoktan belirlemişti. Business 2.0 Magazine'in haberine göre Apple, Sony ve diğer stüdyolarla, filmlerin Blu-Ray DVD'leri satılırken içlerine bir de iPod versiyonunun eklenmesi için anlaşmak istiyor. High Definition DVD formatları için süren savaşta Sony Blu-Ray'i geliştirmiş ve artık bu teknolojiyi benimseyeceğini duyurmuştu. Karşı tarafta ise Toshiba önderliğinde HD DVD cephesi her geçen gün güç kazanıyor. Kısacası video dünyası benzer bir Beta-VHS savaşına hazırlanırken, Apple da kendi payını alabilmek ve iPod satışlarını arttırabilmek için büyük bir adım daha attı.Eğer anlaşma sağlanırsa, Blu-Ray DVD film satın aldığınızda iPod versiyonu da yanıbaşında olacak.
Yorumlar
  • Blu-ray teknolojisi dvd'yi tahtından edecek yakın bir zamanda zaten bütün teknoloji şirketleri hazırlıklarını tamamlamış görünüyor. Ama ben sinemada dijital kameraya karşı olduğumu belirtmek isterim..

  • PlayStation 3'de de kullanılcak Blue Ray olayı kesinlikle daha iyi ve de gelecein teknolojisidir. Ipod akıllı iş yapıyor

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir