7 Ağustos 2006 10:15

Henüz İş Bitmemiş

Hayao Miyazaki, Akademi üyeliğini geri çevirdi.

Animasyon sanatının usta ismi Hayao Miyazaki, Hollywood'u biraz şaşırttı. Akademi, 65 yaşında olmasına rağmen son sürat çalışmaya devam eden ödüllü sinemacıya, pek çok sinemacının bayılacağı teklifi yaptı ve onu Akademi üyeliğine davet etti!Yönetmen ise bunu, bütün enerjisini işine verebilmek için geri çevirdi. Fakat anlaşılan durum o kadar da basit değil. Miyazaki, bu tür tekliflerin kendisini yaşlı hissettirdiğini söylüyor. İşin diğer yönünü ise Variety anımsatıyor. Yaşlı kurt 2003 yılında Ruhların Kaçışı ile Oscar ödülü aldığında, bu ödülün Irak'taki savaş nedeniyle kendisi için bir anlam ifade etmediğini açıklamıştı...Dileriz Miyazaki'nin ömrü çok uzun olur da, arzuladığı gibi daha pek çok animasyona imza atar.
Yorumlar
  • Hayao Miyazaki Atatürk'ün güneş tekrar doğudan doğacaktır sözünün ete kemiğe bürünmüş neferlerinden. Yüzlerce emperyalist kafalı batılı bir araya gelse onun gibi insancıl, onun gibi güzel ve insan hayatını etkileyebilecek eser veremez. Allah uzun versin de daha çok insani filmler üretebilsin. Amerika'nın silahla yapamadığı sinemada yapan Holywood'a da benden selam olsun.

  • :) resmen on numara adamsın. boşuna çizgi filmlerinin her biri bizim için unutulmaz değil. senden de zaten böyle bir hareket beklenirdi. gelecek animasyonlarını sabırsızlıkla bekliyoruz. miyazaki koleksiyonlarımıza daha nicelerini ekleyeceğiz. yaptığın işlerin direk karşılığı ''sevgi'' senin.

  • Akademinin davetini kanul edip etmemesi bir anlam ifade etmiyor ama Oscari alirkenki o soyledigi sey cok anlamli..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir