22 Ağustos 2006 12:11

Her Güne Bir Film

Jonas Mekas, iPod için 365 kısa film çekiyor.

Avant-garde sinemacı Jonas Mekas, bugün 83 yaşında. Pek çok sinemacı gibi yaşını önemsemeden eskisinden çok daha fazla üretmeye devam ediyor. Son projeleri ise, yönetmeni deneysel yapımlarıyla bilenleri bir parça şaşırtabilir.Mekas iki ayrı proje üzerinde çalışıyor: Apple'ın iPod'u için 15 Eylül'den itibaren her gün bir tanesi paylaşılmak üzere 3 ile 5 dakika arasında değişen 365 tane kısa film hazırladı. Ayrıca, Martin Scorsese, John Waters, Jim Jarmusch, ve Abel Ferrara gibi yönetmenlerin kısa filmlerini "download" edilebilir formatta sergileyeceği bir proje üzerinde çalışıyor.Mekas-Apple işbirliği şaşırtıcı görünebilir ama teknoloji ve internetin olanakları, yaratıcı sinemacıları dün hayal bile edilemeyeni yapma konusunda kuralları yıkmaya teşvik ediyor.
Yorumlar
  • Jonas Mekas gelmiş geçmiş en büyük yönetmenlerden... sinema tarihindeki yeri de tartışılmaz. ne yazık ki filmleri Türkiye'de hiç gösterilmiyor.gerçekten bu proje tamamlanacak mı bilmiyorum ama haberin dörtte biri doğru olsa yine de sinemaseverler için büyük müjde.

  • biraz abartmamış mı ya? 365 :S

  • çok ii bu. yeni bir devrm

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir