12 Ekim 2012 00:00

''Her türlü sansüre karşıyız''

''Derin Düşünce’ filmiyle ilgili söylediği sözler nedeniyle eleştirilen Avşar, ''Yaptığım girişim diğer jüri üyelerinin bilgisi dışındadır'' dedi.

49. Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı Hülya Avşar, yarışma filmlerinden “Derin Düşünce” ile ilgili bir açıklama yaptı. Çağatay Tosun’un yönettiği ve Altın Portakal’da yarışan filmi çocuk pornosu olarak nitelendirdiği iddia edilen Avşar’ın aynı zamanda ''Derin Düşünce''yi yarışmadan ihraç etmek için girişimler yürüttüğü konuşuluyordu. En son Avşar’ın festival yönetiminden çıplaklık ve ensest içeren filmde, 8 yaşında bir kız çocuğunun oynatılmasıyla ilgili psikologlardan rapor istediği iddia edildi. ''Derin Düşünce''yi izleyen psikologların filmin lehine karar verdiği, ensestin sinemada seyirciyi rahatsız edecek şekilde ele alınmasının doğru bir yaklaşım olduğunu açıkladıkları belirtildi.


''Tartışma doğrudur''
Tüm bu yaşananların ardından dün Hülya Avşar yazılı bir açıklama yaparak ''Derin Düşünce'' için uzmanlardan oluşan bir heyetten rapor istediğini doğruladı. Avşar açıklamasında, ''Söz konusu filmle ilgili daha net bir görüş edinmek için yaptığım bu girişim tümüyle bireyseldir ve jüri üyelerinin bilgisi dışında gerçekleşmiştir'' dedi.
Bu gelişmeler nedeniyle Avşar’ın diğer jüri üyeleriyle tartışma yaşadığı söyleniyordu. Avşar, diğer jüri üyeleriyle tartışma yaşadığı konusunda ise şunları söyledi: ''Jüri üyeleriyle bu konuda bir tartışma yaşandığı doğrudur. Bu vesileyle her türlü sansüre karşı olduğumuzu da belirtmek isterim.''


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir