25 Eylül 2009 10:12

Herkes Yönetmen Olabilir!

Zeki Demirkubuz sezgi ve yetenekle, herkesin oyuncu, hatta yönetmen olabileceğini açıkladı...

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali, ulusal ve uluslararası alandaki uzun metraj, kısa metraj ve belgesel filmleri sinemaseverlerle buluştururken, Türk, yabancı ünlü yönetmen ve oyuncuları da sinema öğrencileriyle bir araya getiriyor.Festival kapsamında düzenlenen bir söyleşiye, Türk sinemasının yeni dönem yönetmenleri arasında yer alan ve ''Masumiyet'', ''Kader'', ''Yazgı'' filmleriyle ödüller kazanan Zeki Demirkubuz katıldı. Demirkubuz, Türkiye'nin birçok şehrinden festival için Antalya'ya gelen sinema bölümü öğrencilerine tecrübelerini aktardı.Zeki Demirkubuz, sezgi ve yetenekle, sinemada herkesin oyuncu, hattayönetmen olabileceğini söyledi. Türk sinema filmlerinde taklit ve esinlenmenin giderek arttığı, kendisinin de son dönemde taklit edilen yönetmenler arasında bulunduğuna yönelik öğrencilerin yorumu üzerine Demirkubuz, bunun nedenlerinden birinin, filmlerinde taklide yönelen bazı kişilerin neden sinema yaptığı konusunda kendisiyle hesaplaşamaması olabileceğini söyledi.
Yorumlar
  • şaka gibi 3 yorum var evlere şenlik.ilk yorum da paran varsa yönetmen yoksa hayalperest olursun demek hem demirkubuzu hem de türk sinemasını ne kadar az bildiğini gösteriyor.demirkubuz kader ve şu an çekimleri devam etmekte olan kıskanmak filmi dışında çok düşük bütçelerle film çekmiş ve çok az para kazanmıştır.hatta ilk filmi c blok sinemalarda bile gösterilememiştir.zaten bu yazdıklarım 2. yorumu yazan arkadaşa da cevaptır.demirkubuz hakkıyla bu yerlere gelmiştir.3. yorumda da zaten adam herkes yönetmen olabilir demiyor ki sezgi ve yeteneği olanlar yönetmen olabilir diyor.demirkubuz gibi bir yönetmenle ilgili bir haberde 3 tane alakasız yorum canımı sıktı.kıskanmak filmini büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum.demirkubuz gibi yönetmenler kolay yetişmiyor.

  • sezgi ve yetenek..! sorun orda işte herkes yetenekli değil ki..katılmıyorum

  • Aslanım benim , senin yönetmen oluş sürecini okuduk meraklanma..

  • Şahsi görüşüm: Paran varsa yönetmen, paran yoksa hayalperest olursun.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir