25 Eylül 2009 10:12

Heston 84 Yaşında Öldü!

Beyazperdenin kült ikonlarından, ünlü oyuncu Charlton Heston yaşama veda etti...

Hollywood'un en sıkı ve en çok tartışma yaratan aktörlerinden biri, Oscar ödüllü Charlton Heston yaşamını yitirdi. 10 Emir ve Ben Hur gibi beyazperde klasiklerinde rol alan oyuncu, son yıllarda muhafazakar Hollywood'un temsilcisi haline gelmiş, şiddet kültürünü ve silahlanmayı konu edinen belgesellerde eleştirilmişti.Erken yıllarda radyoculuk, tiyatro ve televizyon oyunculıuğu yapan Heston, beyazperdeye Dark City ile adım attı. Kariyerinde Maymunlar Cehennemi ve The Omega Man gibi tür sinemasının klasiklerine katkıda bulundu.Pek çok kez yaşamını ve sinema kariyerini kaleme alan, otobiyografik kitaplar yazan Charlton Heston Alzheimer hastasıydı. Oyuncunun hayranları arasında Bush ailesi de bulunuyordu.Heston Silahını Bırakıyor! haberini okumak için tıklayın!
Yorumlar
  • Birçok filmizi izlemiş olsam da kendisini hep Michael Moorenin Benim Cici Silahımdaki haliyle hatırlayacağım sanırım :(((

  • Bir Hollywood efsanesi daha gitti.On Emir,Ben Hur gibi tarihi klasiklerin muhteşem figürü,Maymunlar Cehennemi,Omega Man ve Soylent Green filmlerinin başarılı oyuncusuydu.Son göründüğü film olan Benim Cici Silahım adlı belgeselde Michael Moore sorularıyla sıkıştırınca kaçıp gitmişti.Silah lobisinin ve silahlanmanın sembolü haline gelsede Heston'ı benzeri bir daha gelmeyecek karizmatik ve muhteşem bir star olarak hatırlayacağız.Huzur içinde yatsın

  • Haberi gazetede okudum,çok üzüldüm.Çok yönlü bir kişiliği vardı,''on parmağında, on marifet'' derler ya ,bu adam için söylenmiş adeta.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir