13 Mayıs 2003 23:41

Heston Silahını Bırakıyor!

Charlton Heston, Amerika'da özellikle demokrat kesimin yoğun tepkisini çeken silahlanma yanlısı Ulusal Silah Birliği'nin (NRA) başkanlığını bırakıyor. 5 yıldır birliğin sözcülüğünü üstlenen Heston, geçen sene ortaya çıkan Alzheimer hastalığının da etkisiyle görevinden çekiliyor.NRA, Benim Cici Silahım filminde Michael Moore'un haklı eleştiri oklarına hedef olmuştu. Amerikanın silah konusundaki çılgınlığını inceleyen ve Ulusal Silah Birliği'nin tehlikelerine dikkat çeken Moore, sorularını bizzat Heston'a yöneltmişti. Eski oyuncu ise bir süre Moore'un sorularına cevap vermeye çalışmış, sıkıştığını hissettiği bir anda da odayı terk etmeyi tercih etmişti..!
Yorumlar
  • charlton hestona sinir oluyorum

  • belgeselin en vurucu anlarından biriydi bence. Adam kaçtı gitti resmen odadan. Harika bir fikirdi gidip onunla konuşmak

  • önce yazının başlığını okudum da, charton heston un bu kadar olgun dawranıp artık silahlanmaya hayır diyeceğine inanamamıştım. zaten alzheimer yüzünden bırakıyormuş. :) inanmamakta haklıymışım yani :))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir