9 Ocak 2014 01:00

Hitchcock’un soykırım belgeseli ilk kez gösterilecek

Alfred Hitchcock’un gösterime girmeyen Yahudi soykırımı belgeseli 70 yıl gecikmeli olarak izleyicilerle buluşacak.

Ünlü İngiliz yönetmen Alfred Hitchcock'un Yahudi soykırımı ile ilgili tamamı hiç gösterime girmemiş belgeseli yayımlanacak.

İngiliz Independent gazetesinin haberine göre, gerilim filmleriyle dünyanın önde gelen yönetmenlerinden biri olarak kabul edilen ve 1980 yılında hayatını kaybeden Hitchcock'un imzasının bulunduğu belgesel, 2. Dünya Savaşı'nın 70'inci yıldönümü dolayısıyla gösterilecek.

Yapımcı arkadaşı Sidney Bernstein'in Hitchcock'tan Nazi kamplarında çektiği görselleri belgeselleştirmek için 1945 yılında yardım istediği ancak Hitchcock'un görüntülerin dehşeti karşısında bir hafta boyunca stüdyoya giremediği belirtildi. Belgesel 1945 yılında hazır olduğunda ise Berlin hükümetinin, Almanların yenilgisine daha da zarar vereceği gerekçesiyle filmi yayımlamadığı açıklandı.

Filmin görselleri, 1980'li yıllarda Amerikalı bir araştırmacı tarafından Londra'daki Savaş Müzesi'nin mahzeninde bulundu.

"Memory of the Camps" isimli tamamlanmayan belgesel şimdiye kadar biri 1984 yılında Berlin Film Festivali'nde, diğeri ise 1985 yılında PBS kanalında olmak üzere sadece iki kez yayımlandı.

Dijital olarak Savaş Müzesi'nde bulunan diğer kısımlarından da eklemeler yapılan belgesel, tamamlanmış haliyle ilk kez ve farklı bir isimle bu yıl yayımlanacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir