6 Ekim 2011 00:00

Hitler övgüsü pahalıya patladı

Danimarkalı ünlü yönetmen Lars Von Trier, Cannes Film Festivali sırasında yaptığı Hitler ve Nazi övgüsü içeren şaka nedeniyle Fransa'da suçlanıyor.

Lars Von Trier bugün yaptığı açıklamada, savaş suçlarını haklı göstermeyi yasaklayan Fransız yasalarına karşı çıkmakla suçlandığını açıkladı.

Fransız savcılarınca getirilen suçlamalarla ilgili olarak bugün Danimarka polisi tarafından sorgulanan Trier, "Bu ciddi suçlamalar nedeniyle, kendimi açıkça ifade edemediğimi fark ettim" dedi.

LARS VON TRİER NE SÖYLEMİŞTİ?
Trier, bundan böyle açıklama yapmayacağını ve röportaj vermeyeceğini de söyledi. Trier, Mayıs ayında Cannes Film Festivali sırasında düzenlediği bir basın toplantısında "Adolf Hitler o kadar iyi bir adam değil ama onu anlıyor ve biraz da sempati duyuyorum" demişti.

Ünlü yönetmen bu açıklamasından kısa süre sonra sözlerinin şaka olduğunu belirtmiş ve özür dilemişti.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir