23 Kasım 2006 12:45

Hitler'in Kavgası

George Tabori'nin Mein Kampf'ı beyazperdede!

Ünlü Macar yazar George Tabori'nin yazdığı Mein Kampf, ünlü olmak için Viyana'ya gelen fakir bir sanatçının, yani genç Adolf Hitler'in öyküsünü anlatan, kara komedi tarzında bir tiyatro oyunu. Öyküde genç Adolf'un bir canavara nasıl dönüştüğü gözler önüne seriliyor. Beyazperdeye de katkıda bulunan ve Alfred Hitchcock, Joseph Losey ile Anatole Litvak için senaryolar yazan Tabori'nin ünlü Hitler eleştirisi sinemaya aktarılacak. Almanya'dan destek bulan yapımın yönetmenliğini İsveçli sinema ve tiyatro yönetmeni Urs Odermatt üstleniyor.
Yorumlar
  • kitabını okuduktan sonra buda büyük bir ihtimal sinemaya uyarlanacaktır diye düşünmemek elimizde değildi adolf hitler üzerine bir çok siyaset ve politika kokusu olan hem avrupa hemde hollywood senaryoları birbirini takip etti bu farklı olacak diye düşünüyorum adolf hitlerin nasıl bu kadar zalim bir insan olduğunu gösteren bir yapıt olacak adolf hitlerin gerçektede bir yahudi ailesinden ve yurdunun olması çok ilgimi çekmişti adolf hitleri tek kelimeyle tarifini ünlü bir yazar dile getirmişdi dünya tek ve son gelecek olan gerçek şeytan katılmamk elde değil eğer yurt dışına çıktığınızda almanyadaki toplama kaplarını gezin yakılan çocukların yerlerini görün saygılar.

  • Dünyanın gelmiş geçmiş en ağır siyaset adamlarından olan Adolf Hitler in 3.reich imparatorluğuna kadar ulaşan hırs ve azim dolu hikayesidir Mein Kampf.İnsanlık suçlarından en ağırını işlemiş bile olsa propaganda açısından en önemli karizmatik liderlerdendir.Yönetmenin iyi bir kara mizah anlayışıyla başarılı ve cesaret isteyen bir yapım ortaya koyacağını düşünüyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir