17 Nisan 2017 15:06

Hızlı ve Öfkeli 8, dünya rekoru kırdı

Dünya rekoru, Hızlı ve Öfkeli 8'in ilk hafta sonunda el değiştirdi... Artık Star Wars'un daha çok çalışması gerek...

Hızlı ve Öfkeli 8, açılış haftasında yaklaşık 532 milyon dolar gişe hasılatıyla dünya rekoru kırdı. Vin Diesel, Michelle Rodriguez ve Dwayne Johnson'un baş rollerini paylşatığı yapım, Kuzey Amerika'daki kötü gidişata rağmen, bu gişe başarısıyla birlikte, büyük bir adım atmış oldu. Hızlı ve Öfkeli 8, Kuzey Amerika'da 100.2 milyon dolar gelir elde etti. Böylelikle listenin ilk sırasına tırmandı ancak bölgede Hızlı ve Öfkeli 7'nin gersinde kaldı.


Hızlı ve Öfkeli 8, ABD dışı ülkelerde, büyük bir başarı elde etti: 423.3 milyon dolar, toplamda 63 ülkeden kazanıldı. Çin ise tek başına 190 milyon dolar gelir elde etmesini sağladı Hızlşı ve Öfkeli 8'in. Ancak burada bir not düşelim: Çin, bilet satışlarının yalnızca %25'ini stüdyolara veriyor.
Filmin hafta sonunda elde ettiği gelir, Star Wars: The Force Awakens'ı geçmesine yetti. Star Wars: The Force Awakens 529 milyon dolar gelir elde etmişti. Star Wars: The Forve Awakens ve Hızlı ve Öfkeli 8 dışında, 500 milyon dolar gişe başarısı elde edebilen tek film ise 525.5 milyon dolar ile Jurassic World. Hızlı ve Öfkeli 7 ise, açılış haftasında 397.7 milyon dolar gelir elde etmişti.
Serinin sekizinci filmi, birçok farklı yorum aldı. Metacritic'te 100 üzerinden 56 alarak 44 eleştirmenden gelen eleştirilerle ilk haftasını kapattı.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Cansu Tosun Helen Mirren ile aynı filmde rol aldı Cansu Tosun Helen Mirren ile aynı filmde rol aldı

   Cansu Tosun, dünyaca ünlü Fransız yönetmen Luc Besson’un 30 milyon dolarlık ‘Anna’ adlı filminde bir casusu oynadı.

  • En çok nefret edilen 10 film En çok nefret edilen 10 film

   Genelde en sevilen, beğenilen, en yüksek puanı alanı veya eleştirmenlerin favori filmleri sıralanır ama bu seferki çok farklı. Bunlar öyle filmler ki hem IMDb puanları yerlerde hem izleyicilerden kötü yorumlar almış hem de eleştirmenler tarafından yerden yere vurulmuş durumda. Bir yerlerde denk gelirseniz aklınızda bulunsun. İşte en nefret edilen 10 film...

  • Zara McDermott televizyonu sevdi Zara McDermott televizyonu sevdi

   Aşk Adası adlı televizyon programıyla yıldızı parlayan Zara McDermott, çalıştığı devlet memurluğundan istifa ettiğini duyurdu.

  • Joaquin Phoenix’li Joker filminin setinde tehlikeli sahneler Joaquin Phoenix’li Joker filminin setinde tehlikeli sahneler

   Çekimleri son hız devam eden Joker filminin setinden yeni fotoğraflar yayınlandı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir