17 Nisan 2017 15:06

Hızlı ve Öfkeli 8, dünya rekoru kırdı

Dünya rekoru, Hızlı ve Öfkeli 8'in ilk hafta sonunda el değiştirdi... Artık Star Wars'un daha çok çalışması gerek...

Hızlı ve Öfkeli 8, açılış haftasında yaklaşık 532 milyon dolar gişe hasılatıyla dünya rekoru kırdı. Vin Diesel, Michelle Rodriguez ve Dwayne Johnson'un baş rollerini paylşatığı yapım, Kuzey Amerika'daki kötü gidişata rağmen, bu gişe başarısıyla birlikte, büyük bir adım atmış oldu. Hızlı ve Öfkeli 8, Kuzey Amerika'da 100.2 milyon dolar gelir elde etti. Böylelikle listenin ilk sırasına tırmandı ancak bölgede Hızlı ve Öfkeli 7'nin gersinde kaldı.


Hızlı ve Öfkeli 8, ABD dışı ülkelerde, büyük bir başarı elde etti: 423.3 milyon dolar, toplamda 63 ülkeden kazanıldı. Çin ise tek başına 190 milyon dolar gelir elde etmesini sağladı Hızlşı ve Öfkeli 8'in. Ancak burada bir not düşelim: Çin, bilet satışlarının yalnızca %25'ini stüdyolara veriyor.
Filmin hafta sonunda elde ettiği gelir, Star Wars: The Force Awakens'ı geçmesine yetti. Star Wars: The Force Awakens 529 milyon dolar gelir elde etmişti. Star Wars: The Forve Awakens ve Hızlı ve Öfkeli 8 dışında, 500 milyon dolar gişe başarısı elde edebilen tek film ise 525.5 milyon dolar ile Jurassic World. Hızlı ve Öfkeli 7 ise, açılış haftasında 397.7 milyon dolar gelir elde etmişti.
Serinin sekizinci filmi, birçok farklı yorum aldı. Metacritic'te 100 üzerinden 56 alarak 44 eleştirmenden gelen eleştirilerle ilk haftasını kapattı.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir