29 Nisan 2016 11:00

Hızlı ve Öfkeli Küba’da

Hızlı ve Öfkeli 8, Küba’da çekilen ilk ABD yapımı film oldu.Hızlı ve Öfkeli serisi, tarihi bir olaya imza attı. Serinin sekizinci filminin bazı sahneleri Küba’da çekildi. Böylelikle Hızlı ve Öfkeli 8, Küba’da çekilen ilk ABD yapımı film oldu.

Filmin oyuncuları Vin Diesel ve Michelle Rodriguez, Küba’da gerçekleştirilen çekimler boyunca oldukça keyifli görünüyordu. Etraflarını saran meraklı ve heyecanlı kalabalığı 1957 model bir Mercury Tumpike Cruiser ile selamladılar.
Karakterin geçmişine vurgu

Vin Diesel, Instagram üzerinden yayınladığı bir videoda “Şu an yönetmenimiz Gary Grey ile birlikteyim, birlikte 17 yıl önce çalıştık ve şimdi kimsenin hayal edemeyeceği bir yerdeyiz: Havana, Küba! Görüyorsunuz ki burası, yaşayanlarıyla birlikte çok güzel bir yer. “ diyerek duygularını ifade etti.
48 yaşındaki aktör Vin Diesel’in canlandırdığı Dominic Toretto, Kübalı bir kökene sahipti. Diesel videoda buna da değindi: “Burada olmaktan gerçekten gurur duyuyoruz. Dom Toretto burada, evine yurduna döndü.”

Tarihi ziyaretten sonra
Filmin Küba’ya taşınması, ABD Başkanı Barack Obama’nın tarihi Küba ziyaretinden birkaç hafta sonra gerçekleşti. Obama bu ziyaretle, 1928’den beri Küba’ya giden ilk Birleşik Devletler Başkanı olmuştu.
Bu ziyaret sonucunda ABD ve Küba, ilişkileri normalleştirme ve kültürel alışverişi artırma kararı almıştı.

Tüm ekip bir aradaSerinin favori kadrosu Dwayne Johnson, Tyrese Gibson ve Eva Mendes’in kadroda bulunacağı da belirtilmişti. Tüm bunlarla birlikte Kurt Russell da filme eklenen isimlerden birisi oldu.

Serinin sekizinci filminin, 2017 yılının Nisan ayında vizyona gireceği belirtildi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir