22 Mart 2010 14:29

Hobbit filmini Del Toro çekecek!

J.R.R Tolkien'in fantastik romanı "Hobbit"in, Meksikalı yönetmen Guillermo del Toro tarafından beyazperdeye aktarılacağı açıklandı.

J.R.R Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi üçlemesini beyazperdeye aktaran Peter Jackson'ın çalışma arkadaşı sanat yönetmeni Richard Taylor, Jackson'un, üçlemeden öncesini anlatan "Hobbit" filmi için bayrağı Guillermo del Toro'ya devrettiğini bildirdi.Üçlemenin büyük başarı kazanmasının ardından "Hobbit" filmini çekmek üzere çalışmaya başlayan Jackson'un filmin yapımcılığını ve senaristliğini üstlenerek yönetmenliği Del Toro'ya bıraktığını söyleyen Taylor, "Bence Jackson Orta Dünya'da çok fazla zaman geçirdi ve muhtemelen Guillermo del Toro gibi bir yönetmenin, seriye tutkulu, kendine has, orijinal ve yeni bir yaklaşım getireceğini düşündü" diye konuştu.Yönetmen Del Toro, "Pan'in Labirenti" ve "Hellboy" filmleriyle tanınıyor.
Yorumlar
  • ...koseyi hazirlayanlar dikkat! bu haber en az 1 senelik...

  • Çok geç kalınmış bir yapım olucak, yüzüklerin efendisinden evvel bu filimle başlanmalıydı. Tıpkı kitabında olduğu gibi, diğer taraftan bunu önceden haber olarak bildirmiştiniz.

  • Bunu zaten bir yıldır bilmekte idik, neden şimdi haberini yazma gereği duymuşlar anlayamadım. Öte yandan haberde olmayan birkaç detayı da aktarmak istiyorum; Ian McKellen kesinlikle Gandalf olarak geri dönüyor, çekimler bu Haziranda başlıyor ve senaryonun Yüzükler Üçlemesinden de bazı karakterler barındırdığı belirtiliyor(Elrond zaten mutlaka olacaktır)Bilboyu kimin oynayacağı henüz kesinleşmedi(Ian Holmu nereye kadar gençleştirebilirler???)Andy Serkis Gollum olarak dönebilir, ayrıca Hobbit iki film halinde çekilecek, ilki 2011 Aralığında devamı ise 2012de vizyona girecek. Görsel efektler yine Weta Digitale ait Ejderha Smaugu kimin seslendireceği kesinlik kazanmasa da yönetmen Del Toro iddialı bir tasarıma sahip olduklarını belirtiyor bu karakter için. Eski filmlerden bazı karakterlerin de cameo yapmasını bekleyebilirsiniz. Saygılar.

  • 1 senelik haber neden yeni bir habermiş gbi siteye konmuş hayret.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir