28 Ekim 2010 00:00

'Hobbit'lerde mutlu son

Çekimlerinin hangi ülkede yapılacağı tartışılan Peter Jackson'ın yöneteceği 'Hobbit' için karar verildi. Filmin çekimleri Yeni Zelanda'da gerçekleşecek.

Yeni Zelanda, yaklaşık 3 milyar dolar gişe hasılatının yanısıra kazandığı Oscarlarla da sinema dünyasının klasikleri arasına giren 'Yüzüklerin Efendisi' serisinin çekimlerine ev sahipliği yapmıştı.

Ülke haftalardır, 'Yüzüklerin Efendisi' yazarı J.R.R.R Tolkien'in 'Hobbit' adlı eserinin de bu ülkede çekilip-çekilmeyeceğini tartışıyordu.

Yeni Zelanda'daki oyuncu sendikalarının, yapımcı şirket Warner Bros'un kendileriyle anlaşma yapmayı reddetmesi nedeniyle yürüttüğü boykot çekim planlarını tehlikeye sokmuştu.


Yeni Zelanda'ya 1.5 milyar dolar kazandıracak projeyi başka ülkeye kaptırmamak için gösteriler düzenleyen 'Hobbit' hayranlarının ve Başbakan John Key'in çabaları sonuç verdi.

Şirket yöneticileriyle görüşen Key, beklenen kararı açıkladı ve 2 seriden oluşacak filmin Yeni Zelanda'da çekileceğini açıkladı.

Varılan anlaşmayla Yeni Zelanda hükümeti yerel sendikalar yasasında değişiklik için parlamentoya yasa tasarısı sunacak, ayrıca büyük bütçeli filmler için sağladığı maddi desteği de artıracak.

Yorumlar
  • Çok şekerlerdi bu filmde ya bayılmıştım

  • hayırlı olsun

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir