25 Eylül 2009 10:12

Hollywood Korkutmayı Seviyor!

Hollywood ekonomik krizin etkilerinden korkutarak uzak durmayı amaçlıyor...

2009 yılında doğrudan korkutmayı amaçlayan veya ucundan kıyısından korku türüne bulaşan pek çok sinema filmi vizyon yüzü bulacak. Stüdyoların programında ise korku ve gerilim projelerinin önemli bir ağırlığı var. Sebebi basit: Sinema izleyicisi korku filmlerini seviyor. Üstelik sanıldığı gibi, uzadıkça uzayan serilere ve remake'lere düşman değil. Aynen şöyle düşünüyor: Korku olsun, taştan olsun! İşin özü, Hollywood ekonomik krizin etkilerinden korkutarak uzak durmayı amaçlıyor.Şüphesiz doğrudan türe girmeyen ama türün klişeleri kullanacak olan Watchmen ve Terminator Salvation yılın esas bombaları. My Bloody Valentine 3-D gibi korkuyu 3D teknolojiyle birleştiren bir film de var menüde. Tutarsa, üç boyutlu korkunun ardı arkası kesilmez!Remake'leri unutmayalım: 13. Cuma ve Last House on the Left gibi klasiklerin yeniden çevrimleri de geliyor. Ayrıca H2: Halloween 2, Kurt Adam gibi filmler de vizyon sırası bekleyecekler.Korku ustası Sam Raimi bile örümcekli filmlerin ardından Drag Me to Hell ile kan dünyasına geri dönüyor. Yurt içinde ise vampir filmi Kan Kardeşler'in çekimleri yaz aylarında gerçekleştirilecek. Kısaca, 2009 yılı oldukça kanlı bir yıl olacak. Keşke şiddet ve vahşet sadece filmlerde kalsa. Bildiğiniz gibi gündem ve korku sineması adeta yarış içinde.
Yorumlar
  • holywood remakelere iyice kafayı taktı,tamam belki çok daha güzel yapıtlar olucak ama, ısıtıp ısıtıp karşımıza aynı şeyleri sunması insanı düşündürüyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir