8 Temmuz 2010 00:00

Hollywood yıldızı Bitlis'te

Mahsun Kırmızıgül'ün son filmi 'Newyork'ta Beş Minare' için Bitlis'e gelen Hollywood yıldızı Gina Gershon, ''Bitlis'i bu kadar beğeneceğimi düşünmüyordum." dedi

Mahsun Kırmızıgül'ün son filmi 'Newyork'ta Beş Minare' için Bitlis'e gelen Hollywood yıldızı Gina Gershon, ''Bitlis'i bu kadar beğeneceğimi düşünmüyordum. New Yorklu olmama rağmen New York'u, Kırmızıgül'ün gözüyle görmek de benim için çok ilginçti'' diye konuştu.

Hollywod oyuncusu Gina Gershon, Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmenliğini yaptığı ''Newyork'ta Beş Minare'' sinema filminin çekimi için Bitlis'e geldi.


Gina Gershon fotoğrafları için tıklayınız!..


Oyuncu Gershon'u, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın kent merkezinde gezdirdi. Bir çay evinde gazetecilere açıklama yapan Gershon, önceden Bitlis hakkında hiçbir şey bilmediğini, sadece tarihi ve çok küçük bir yer olduğunu tahmin ettiğini söyledi.

Bitlis halkının çok sıcak ve cana yakın olduğunu ifade eden Gershon, şöyle konuştu:

''Herkes beni ailesinden biri olarak görüyor. Film çekimi için Bitlis'e geldim. New Yorklu olmama rağmen New York'u, Mahsun Kırmızıgül'ün gözüyle görmek benim için çok ilginçti. Şu an Los Angeles'te yaşıyorum. Fakat New York'a tekrar giderek çekim yapmaktan mutluyum. Mahsun ile orada çekim yapmak benim için çok ilginçti.''

İstanbul çok güzel bir şehir olduğunu ve orada hemen güzel arkadaşlar edindiğini belirten Gershon, çekim yaptığı yerleri görmeyi çok istediğini bildirdi.

Sultan Ahmet Cami ve Ayasofya'da çekimler yaptığını dile getiren Gershon, şöyle devam etti:

''Buraları gezdim. Mahsun gibi biriyle Türkiye'yi gezdiğim için, çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Şu an Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın ile şehir merkezini geziyoruz. Başkan olmasaydı, burada bir turist gibi gezecektik. Fakat şimdi her şeyi görebiliyorum ve herkes benimle ilgileniyor. Bitlis'in insanları çok sıcak ve cana yakın. Bu beni çok mutlu ediyor. Herkes beni ailesinden biri gibi görüyor. Bitlis'i bu kadar beğeneceğimi düşünmüyordum. İstanbul'un renkleri çok daha mavi, Bitlis'in de çok sıcak renkleri var. Bugün ilk defa gezdim.''


Ardından oyuncu Gershon'a, Bitlis balı ve çay ikram edildi. Gershon, Bitlis Belediye Başkanı Alaydın ve 90 yaşındaki Hüsamettin Soyugüzel ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir