11 Mart 2010 12:45

Hollywood'a Göçenler

İstanbul Modern Sinema, Hollywood Öncesi Bir Hollanda Masalı programı kapsamında, Hollandalı yönetmen Paul Verhoeven'ın filmleri üzerine Hollywood'a Göçenler başlıklı bir panel sunuyor.

Panelde Hollywood'a geçiş yapan farklı ülkelerden yönetmenler ele alınıyor. 21 Kasım Cumartesi saat 15:00'te İstanbul Modern Sinema'da gerçekleşecek olan panelin moderatörlüğünü Müge Turan üstleniyor. Panelin konuşmacıları ise Burçin S. Yalçın (Sinema Yazarı), Melis Behlil (Öğretim Görevlisi, Kadir Has Üniversitesi) ve Engin Ertan (Sinema Yazarı, Sinema Dergisi). Panelde, bu yönetmenlerin Hollywood'a neler götürdüğü, geçerken neler yitirdiği, "ulusal" sinemaya ya da sanat sinemasına kattıkları filmlerden sonra büyük bütçeli, stüdyo yapımlarına transfer olma süreçleri, ilgilendikleri konular, değişen ideolojileri tartışılacak.
Yorumlar
  • " funda hanımıda görmek isteriz "

  • "teşekkürler "

  • ilk yorum benden olsun..çok mühim bir haber teşekkürler

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir