25 Ekim 2010 00:00

Hollywood'da sonbahar bereketi!

Sinema sektöründe sonbaharla birlikte film projeleri hız kazandı.

Bosna’da çekim izni iptal edildikten sonra yeniden verilen Angelina Jolie’nin ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu yapımın yanı sıra, ünlü
aktör Johnny Depp ve Matt Damon’ın rol aldığı filmlerin çekimlerine de gelecek aylarda başlanacak.

Sinema sektörü yayın organı "Empire" ile BBC’nin internet sitesinde yer alan haberlere göre, sonbaharla birlikte hareketlilik kazanan Hollywood’da en ilgi çekici yapımların başında Angelina Jolie’nin yönetmenliğini üstlendiği film geliyor.

Başvurusunu yaparken senaryonun sunulmadığı gerekçesiyle çekim izni iptal edilen Jolie, Budapeşte’de çekimleri sürdürürken iyi haberi aldı. Filmin Bosnalı yapımcısı Edin Sarkic yaptığı açıklamada, Jolie’nin yönetmenliğini üstleneceği filmin çekim iznini yeniden aldığını, ekibin gelecek ay Saraybosna’da çekimlere başlayacağını belirtti.

Sarkic, geçen hafta iznin iptal edilmesi nedeniyle durdurduğu hazırlıklara yeniden başlayacağını ifade ederek, "Bu, Bosna-Hersek için çok büyük bir şey. Böyle bir büyük yıldız Saraybosna’ya gelecek" dedi.

JOHNNY DEPP’E ÜNLÜ DEDEKTİF KARAKTERİ

Ünlü aktör Johnny Depp de Warner Bros. şirketi yapımı "The Thin Man" adlı filmde rol almaya hazırlanıyor.

Dashiell Hammett’ın 1934 tarihli dedektif romanından beyazperdeye uyarlanan film, Hammett’ın ünlü karakteri Nick Charles’ı yeniden sinemaya getirecek. Zengin eşi Nora ile evlendikten sonra o güne değin alkolün pençesinde sürdürdüğü hayatına bir sünger çeken Nick Charles’ın öyküsünü işleyen filmde, b eski dedektifin eşiyle dolaşmaya çıktığı sırada tanık olarak içine karıştığı bir cinayet nedeniyle yeniden eski işine dönmek durumunda kalması konu ediliyor.

Dashiel Hammett’ın dedektif serisinden esinlenilerek 1950’lerde de film çekilmiş ve Nick Charles karakterini William Powell, eşi Nora’yı Myrna Loy canlandırmıştı. Ünlü dedektifin maceraları, NBC’nin televizyon dizisine de konu olmuştu.

MATT DAMON’A DA YENİ ROL

Usta yönetmen Cameron Crowe’un kamera arkasına geçeceği "We Bought a Zoo" adlı filmin hazırlıkları da sürüyor.

Benjamin Mee’nin anılarından beyazperdeye getirilen filmde ünlü aktör Matt Damon yer alacak. Guardian yazarlarından Mee’nin Dartmoor Doğal Yaşam Park’ını alarak burada ailesiyle beraber hayvanlarla içiçe yaşamını işleyecek olan filmde Thomas Haden Church de rol alacak.

Filmde Church, Benjamin Mee’yi canlandırırken, eşini canlandıracak olan Amy Adams’ın yoğun çalışma takvimini gerekçe göstererek yapımdan ayrılması nedeniyle bu rol için arayışların sürdüğü belirtildi.

Yorumlar
  • iyi de güzel olmayınca filmler artış olsa ne olur olmasa ne olur kaliteli yapsınlar dönem dönem yapsınlar ki filmlerin tadına varalım

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir