13 Nisan 2010 10:05

Hollywood'un 3 Milyon Dolara İhtiyacı Var!

Los Angeles'taki tarihi sinema mahallesi Hollywood'un simgesi haline gelen dev HOLLYWOOD yazısını kurtarmak için 3 milyon dolara daha ihtiyaç var...

Dev yazıyı korumak için çabalayan Trust For Public Land, yazılı bir açıklamada bulunarak, dev yazının bulunduğu yerin aslında kente ait, ancak civarının mülkiyetinin lüks evler inşa etmek isteyen gayrimenkul konsorsiyumunda bulunduğu belirtildi.Açıklamada, "Melekler Şehri"nin kuzeyindeki bir tepeye 1923'te yazılan HOLLYWOOD yazısının kurtulması için arsanın satın alınması gerektiğini ve konsorsiyumun 55 hektarlık arsanın bedeli olarak 12,5 milyon dolar belirlediği ve bu paranın 9,5 milyon dolarının toplandığı, kalan 3 milyon doları toplamak için ise sadece bir kaç hafta kaldığı kaydedildi.Bedelin toplanması için bağışta bulunanlar arasında, Steven Spielberg ve Tom Hanks gibi isimler bulunuyor. 1923'te reklam olarak tasarlanan bu yazı kültürel ve tarihi bir anlam kazanarak bugünlere geldi.
Yorumlar
  • Bencede kaldırılmaması lazım..

  • bencede korunması gereken bir yazı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir