13 Haziran 2011 00:00

Hollywood'un gözünden Güney Osetya Savaşı

Val Kilmer ve Andy Garcia'nın başrolünde olduğu '5 Days of August' yakın tarihli bir olayı, Güney Osetya Savaşı'nı konu alıyor.

Bugüne kadar, belirli bir tarihi, olayı anlatan Amerikan yapımı filmler çoğunlukla militarist ve milliyetçi bakış açısına sahip oldukları için sıkça eleştirilmiştir. Yakın tarihli bu savaşı konu alan '5 Days of August' da ilk yorumlara göre bu sınıfta yer alıyor.

'Cliffhanger' (Dağcı), 'Die Hard 2' (Zor Ölüm 2), 'The Long Kiss Goodnight' gibi aksiyon filmlerine imza atan Renny Harlin'in yönettiği '5 Days of August' ilk görüntüleriyle, seyirciye büyük bütçeli görsel bir şölen vaad ediyor.

Filmin en büyük kozu ise oyuncuları. Val Kilmer, Rupert Friend, Andy Garcia (Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili'ni canlandırıyor), Richard Coyle, Emmanuelle Chriqui, Heather Graham gibi yıldız isimlerin yer aldığı '5 Days of August'un prömiyeri Gürcistan'da yapıldı.

Güney Osetya Savaşı, Ağustos 2008 tarihinde Güney Osetya - Rusya-Gürcistan ve Abhazya arasında gerçekleşti. 16 Ağustos'ta ateşkes imzalanan savaşta bini aşkın kişi hayatını kaybetmişti.

Yorumlar
  • İyiymiş YAPTIGIM TÜM SAVAŞLARI kâr a çeviren AMERİKA kan üzerinden para kazanmak konusunda hiçbir ülkeyle boy ölçüşemez liderdir... İddia ediyorum yarın birgün göreceksiniz gürcistana yardım vesayre haberlerini....

  • haberde yazdığı gibi filmin bütçesi büyük değil, 20 milyon dolar (Inception'a 160 milyon $ harcanmıştı). demek ki az bütçeye kaliteli iş çıkarmışlar. seyredip görelim...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir