29 Mart 2016 09:52

Hollywood'un kilo vermeye zorladığı yıldızlar

Yapımcılar hiç ummadığımız dünyaca ünlü yıldızları bile büyük bir baskı altında tutabiliyor.

Oyuncular kimi zaman Hollywood'da daha sağlam bir kariyer elde edebilmek için tavizler vermek zorunda kalabiliyor. Bu tavizler çoğunlukla fiziksel boyutta karşılarına çıkıyor. Yapımcılar kilo almalarını, kilo vermelerini, çocuk sahibi olmayı ertelemelerini isteyebiliyor. Daha güçlü bir oyunculuk kariyeri için kendilerinden istenen bu kriterleri yerine getirmeye çalışan oyuncular, kimi zaman çokça yıpranıyor. Sınırsız eğlenceyi evlerimizin içine kadar sokan Hollywood aslında o kadar da masum değil. İşte bir filmde rol alabilmek için kilo vermek zorunda kalan ünlü oyunculardan sadece bazıları...

Margot Robbie

OK! Magazine'in 2015 yılında yayınladığı bir habere göre, The Wolf Of Wall Street ve Suicide Squad'tan tanıdığımız ünlü yıldız Margot Robbie, ismi verilmeyen bir proje için yaklaşık 10 kilo vermeye zorlanmış. Kendisi bu kadar fit görünmesine rağmen, bu proje için yoğun bir egzersiz programına girmek zorunda kalmış.

ZAYIFLAMAK İSTİYORSUNUZ AMA TEMBELSİNİZ... İŞTE TAM SİZLİK 9 MUHTEŞEM ZAYIFLAMA ÖNERİSİ!

Carrie Fisher

Oyunculuk, çok çok uzak galaksilerde bile zor... Ya da en azindan Carrie Fisher öyle söylüyor. 2014 yılında Daily Mail'e Star Wars: The Force Awakens ile ilgili röportaj veren Fisher, bu filmde Prenses Leia'yı oynamak için uçuk boyutta kilo vermeye zorlanmış. Oyuncu konuyla ilgili "beni değil, benim 15 kilo eksik halimi tercih ettiler" diyor. Yine kendisine göre bu kadar kiloyu vermesini isteyen kişinin kim olduğu bilinmese de elimizde şöyle bir ipucu var; rolü kendisine filmin yönetmeni J.J. Abrams teklif etmemişti. O zaman bu kişinin George Lucas olduğunu söyleyebiliriz.
Jennifer Lawrence

Hollywood'un en güzel kadınlarından biri hakkında konuşuyoruz, kendisinin sahip olduğu birkaç kiloyu -üstelik fazla olup olmadığı bile belli değilken- söz konusu haline getirmek pek de yerinde bir davranış olmamalı. Ancak 2013 yılında Harper's Bazaar UK'e konuşan Lawrence, bir film için birkaç kilo vermesi gerektiğini eğer vermezse kovulmakla tehdit edildiğini söylemiş. "Bana neredeyse çıplak olduğum fotoğrafları getirip bunları motivasyonum için kullanmamı istediler" diyor Jennifer Lawrence.
Amy Schumer

Amy Schumer, Trainwreck filmi için kilo vermeye zorlanmış. Kendisinin ilk uzun metrajı olan Trainwreck'in yapımcıları, Schumer'ın kilo verebilmesi için bir diyetisyen bile tutmuş. Birkaç kilo vermesinin yeterli olduğu bir noktada "belki bir öğünü es geçmelisin" demişler kendisine. Tüm bunlar Amy Schumer'ın moralini bozmaya yetmemiş ve gerekli kiloyu verebilmiş.
Tina Fey

Eğer 15 kilo vermek zorunda bırakılmasaydı, belki de kendisinin kim olduğunu bilemeyecektik. Kariyerinin başında sadece yazarlık yapmaktayken onu kamera önünde de denemek istemişler. Bununla birlikte elbette kilo vermeye de zorlanmış. Üstelik sadece kilo vermesi de gerekmiyor, ayrıca dış görünüşünü de değiştirmesi gerekiyormuş. Kendisine bunu söyleyen kişilere göre Fey, oldukça sıradan bir görüntüye sahipken onu "seksi bir kadın"a dönüştürmeye çalışmışlar. Taviz istemenin bu kadarı...
Jason Segel

Dokuz sezon boyunca How I Met Your Mother'da hayranlıkla izlediğimiz Jason Segel de aynı şeye maruz kalmış. Demek ki, sadece kadınlar kilo vermeye zorlanmıyor. Senaryosunu kendisinin yazdığı The Five-Year Engagement filminde Emily Blunt ile karşılıklı oynayabilmek için neredeyse 20 kilo vermesi istenmiş Jason Segel'den. Kendisinden bunu isteyen kişi de Universal Pictures'tan Rob Meyer. Rob Meyer o kadar ileri gitmiş ki "Segel'in kilo vermesi, filmi izleyen kişileri Emily Blunt'ın onu seçeceğine inandırması için gerekli" demiş. Her ne kadar Jason Segel bu yorumu adil bulsa da, kabul edilebilir şey değil.
Anne Hathaway

2012 yılında vizyona giren Sefiller için Anne Hathaway neredeyse bir "açlık diyeti"ne girmek zorunda kalmış, kendisi öyle diyor. Rol için filmden önceki 3 haftada 4 kilo, çekim sırasında da 6 kilo vermiş. Ya kilo verecek, ya da filmde rol alamayacakmış. O da haliyle Sefiller'de oynayabilmeyi seçmiş.
Chris Noth

Sex and the City'nin Mr. Big'i Chris Noth da bu film için kilo vermeye itilmiş. Filmin çekimleri başlamadan önce yönetmenle aralarında geçen sevdikleri ve sevmedikleri yemekler üzerine olan bir sohbet, kendisine karşı kullanılmış. Yönetmen daha sonra kendisine "Seni kilo verip şu göbekten kurtuluncaya kadar bu filmin Mr.Big'i olarak görmeyeceğiz" demiş.


Andaç ÜZEL

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir