5 Nisan 2011 00:00

Hong Kong seyircisi Türk sinemasıyla bulaşacak

İzmir Sinema Derneğince, 13-17 Nisan tarihleri arasında Hong Kong'ta ''2. Türk Filmleri Festivali'' düzenlenecek.

İzmir Sinema Derneği Başkanı Kayhan Kırmızıgül, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hong Kong seyircisini ikinci kez Türk sinemasıyla buluşturacaklarını söyledi.

Festivale Pekin Büyükelçiliği ve Hong Kong Başkonsolosluğunun da destek verdiğini belirten Kırmızıgül, şöyle dedi:

''Festivale Başbakanlık Tanıtma Fonunun önemli maddi katkısı oldu. Hong Kong Türk Film Festivali, sinemamıza tanıtım yoluyla destek olmak, üretilen filmlerin dünya seyircisiyle buluşmasını sağlamak, Türk sinemasının uluslararası platformlarda daha çok ve daha etkin şekilde temsil edilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenmiştir. Sinemamızı dünyaya tanıtmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.''

Kırmızıgül, ayrıca ''Hong Kong Film Festivali'' için 200 bin basılan ve ücretsiz dağıtılan dergide, Türk Filmleri Festivali'nin tam sayfa renkli ilanının yer almasını sağladıklarını bildirdi.

Hong Kong'un en büyük alışveriş merkezi Elements'teki The Grand Cinemas Salonları'nda gerçekleştirilecek ''Hong Kong Türk Filmleri Festivali''ne yönetmenler Ümit Ünal, Mustafa Altıoklar, Emre Şahin ve Murat Şeker'in yanı sıra oyuncular Deniz Çakır, Güven Kıraç, Selda Alkor, Gökhan Mumcu, Ayten Soykök, Suzan Genç, Serdal Genç katılacağını kaydetti.

Festivalde ''Mahpeyker'', ''Mustafa'', ''Bal'', ''40'', ''Kosmos'', ''Hayat Var'', ''Beş Vakit'', ''Kaç Para Kaç'', ''Aşk Geliyorum Demez'', ''Kavşak'', ''İstanbul Hatırası'', ''Beyza'nın Kadınları'', ''Büyük Buluşma'', ''Hokkabaz'' ve ''Ses'' ile 5 kısa film gösterilecek.

Kösem Sultan'ın hayatını konu alan ve İstanbul 2010-Avrupa Kültür Başkenti kapsamında çekilen ''Mahpeyher: Kösem Sultan'' filminin kostümleri de Hong Kong'da sergilenecek. Festivalin gerçekleşeceği The Grand Sinema Salonu fuayesinde açılacak 14 parçalık sergi, 6-17 Nisan tarihleri arasında Hong Kongluların beğenisine sunulacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir