13 Mayıs 2003 23:41

Houdini Filmi Maddi Çıkmazda

Ünlü ilüzyonist Harry Houdini'nin adı, şu günlerde vizyonda olan Swordfish'te (Kodadı Kılıçbalığı) sıkça ve manidar biçimde anılıyor.Aynı Houdini, uzun zamandır proje aşamasında kalan bir sinema filminin de başkişisi: Fransız hükümeti tarafınan Houdini'nin Cezayir halkını etkilemek göreviyle bu ülkeye gönderilişini anlatacak yapım, bir hayli değişikliğe uğradı. İlk aşamada Houdini ve karısı rolleri için Geoffrey Rush ve Kate Winslet düşünülmüştü; yönetmen ise John McTiernan olacaktı. Ancak sonradan, başrol Michael Duoglas'a gitti, yönetim ise Mimi Leder'e kaldı.Smoke and Mirrors (Duman ve Aynalar) adlı yapım, şimdi de bir maddi krize sürüklenmiş durumda. Yapılan hesaplara göre, Houdini'nin çıplak gözler karşısında sergilediği numaraları sinema perdesine aktarmak, bütçeyi aşıyor. Senaristler, bütçeyi kısmak için bazı sahnelerin yazımını yeniden ele almakla meşgul şimdi.Daha önce Houdini'yi, aralarında Tony Curtis'in de bulunduğu aktörler beyazperdede canlandırmıştı...
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  • Dakota Johnson festivale damga vurdu Dakota Johnson festivale damga vurdu

   Marakeş Film Festivali’nin jürisinde yer alan genç oyuncu Dakota Johnson güzelliğiyle festivale damga vurdu.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir