19 Nisan 2016 09:00

Hugh Jackman'ın vücut geliştirme sırları

Hollywood'un biricik Wolverine'i olmak kolay değil...

Hollywood'un biricik Wolverine'i olmak kolay değil... Peki Hugh Jackman bu vücuda sahip olabilmek için neler yaptı dersiniz?Ünlü antrenör David Kingsbury, birlikte çalıştıkları dönem boyunca gözünü Avusturalyalı aktörün üzerinden ayırmadı. Şu sıralar ünlülerin kişisel antrenörlüğünü yapan Kingsbury, vücut geliştirme konusunda bazı ipuçlarını paylaştı.Kingsbury vücut geliştirme konusunda "Ağırlık kaldırmanın öneminin büyük olduğunu düşünüyorum" diyor. Eski Muai Thai dövüşçüsü olan Kingsbury, düzenli aralıklarla çalışmanın önemini vurguluyor. Düzenli koşunun her rejimde muhakkak bulunmasını öneriyor."Düzenli koşu, uzun süre vücudunun şeklini korumak isteyenler için oldukça etkili bir yöntem. Koşu metabolizmayı hızlandırır ve sonraki vücut geliştirme hareketleri için kaslara güç verir"

Kingsbury, vücut geliştirmeden önce yağlardan kurtulmayı öneriyor: "Bu durumda kaslar yağlardan daha ağır olacağı için vücut geliştirme daha kolay olacaktır. Önemli olan kilo kaybetmek değil, yağlardan kurtulmaktır. Kilo verirken kilonun kaslarınızdan gitmediğinden emin olmanız gerekir. Eğer kaslarınızdan kilo verirseniz metabolizma hızınız düşecektir. Vücut geliştirmede bir diğer önemli nokta ise protein alımıdır. Protein kasların gücünü arttırır ve çalışırken yorulmayı azaltır."Jackman'ın antrenöre göre, Jackman'ın "Sefiller" filmini çekerken uygun karbonhidrat tüketimi hem kilo verme hem de kasları koruma konusunda etkili oldu.Antrenör David Kingsbury, "Eğer daha çok enerji harcarsanız, daha çok karbonhidrat ve yağ tüketmeniz gerekir" diyerek konuşmasını noktalandırdı.Hugh Jackman spor salonunda:

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir