27 Haziran 2003 11:48

Hulk, Korsanını Çarptı!

Hulk'u internete aktardı, 3 yıl hapse çarptırıldı...

Vizyona girer girermez box-office'in tepesine yerleşen Hulk, film şirketlerinin korsanlarla yürüttüğü mücadelenin en çarpıcı neticelerinden birine vesile olmak üzere. New Jersey'de yaşayan 25 yaşındaki Kerry Gonzalez, film Amerika'da vizyona girdikten yaklaşık 1 hafta sonra filmi web ortamına aktarmaya kalkınca, yakalandı ve telif haklarına aykırı bir suç işlediği için gözaltına alındı. Gonzalez'in üç yıla kadar hapsi istenebilecek...Dünyada ilk gösterimini yapan filmlerin, sıcağı sıcağına dolaşıma sokulan korsan kopyaları, en çok bizim gibi filmlerin geç gösterime girdiği ülkelerde alıcı buluyor. Bunu önemli bir ölçüde önlemenin yolu ise, filmlerin fazla geciktirmeden gösterime sokulması gibi gözüküyor. Hulk'un, ülkemizde 23 Ağustos tarihinde vizyona gireceğini ve filmin tüm dünyadaki gösterim programı içinde sondan üçüncü ülkenin Türkiye olduğunu hatırlatalım . Bizden sonra sadece iki ülke bulunuyor: İtalya ve Litvanya...
Yorumlar
  • ne kadar komik? hiç aklıma gelmemişti vizyona geç gelmesi! amerikan filmlerinde korsana karşı değilim. ırak savaşından sonra hiç karşı değilim korsana. bence amerikan filmlerinde aldığımız kopya vcdler amerikaya atılmış birer molotof. avrupa filmlerini sinema da, amerika filmlerini korsan vcd de izleyin!!!!!!boykot etmenin yüzsüz hali!!!!!

  • Filmlerin gec gelmesi nedeniyle millet korsanan başvuruyor bu bir gercek...Ben filmi sinemada izlemeyi seviyorum sinemadaki keyif ile korsan cdlerden alacagınız keyif arasında ucurumlar var.Ben de alıyorum korsan ama sinemada izlediğim filmlerin korsanını alıyorum sırf müzikleri için işte durum böyle.Ben mesela vcdden izlediğim bir film hakkında bile yorum yapma hakkına sahip görmüyorum kendimi...Not:Matrix 16 mayıs cuma günü gösterime girdi ben cumartesi gitmiştim.Pazar sabahı korsanları peynir ekmek gibi satılıyordu...

  • Korsanların ilgi görmesinin ardındaki Gerçek sebep filmlerin geç gelmesi değil ne yazık ki . İnsanlar korsana yüz veriyorlar.Bu kadar .Eski filmlerin korsan Divx izlenmesine karşı değilim çükü bulunamıyor bir çoğu .Hatta paramızın yetmediği durumlarda izleyemeyeceğimiz filmleri bu şekilde izlemek "bir nebze " kabul görebilir . Ama bunların hiçbiri gerçek bir bahane değil .

  • "..en çok bizim gibi filmlerin geç gösrterime girdiği ülkelerde alıcı buluyor.." demişsiniz.. sadece bu mu sebep.. bu kadar iyi niyetli olmayın bence.. en yakın örneği "matrix reloaded" da yaşadık..aynı anda gösterime girdi film ve iki gün içinde yere indi.. sinemada izleyenden çok yerden alan var.. biz olmayız..bu sitede bile film yorumu yapan çoğu kişi filmeleri cd'den seyredip yorumluyor, hatta bunu söylüyor.. geçenlerde birini okudum..sıkıldım uykum geldi ilk cd'yi izlemeden kapadım filmi, sakın gitmeyin paranıza yazık.. yazmış utanmadan.. bunun üzerine ne desek boş gibi geliyor bana..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir