8 Ekim 2012 00:00

Hülya Avşar'dan tepki: Böyle film olmaz

Çağatay Tosun'un yönetmenliğini üstlendiği Derin Düşünce filminin Altın Portakal Film Festivali'ndeki galası olaylı bitti. Hülya Avşar filme ilişkin ''Böyle film olmaz, şaşırdım'' dedi.

Çağatay Tosun'un yönettiği Hakan Gerçek ve Berrak Kuş’un başrolde olduğu Derin Düşünce filminin galasından sonra düzenlenen söyleşide olaylar çıktı.Filmin sonunda, ''Film düpedüz ensesti anlattı siz de alkışladınız. Neyi alkışlıyorsunuz'' diye bağıran seyircinin ardından filmin söyleşisinde izleyenler ikiye bölündü. Yönetmen Çağatay Tosun, 8 yaşındaki Derin'in gözünden anlattığı filmini savundu ve bu filmdeki baba kız arasındaki ilişkinin ensest sayılamıyacağını söyledi.YÖNETMEN TOSUN FİLMİNİ SAVUNDU

Seyircinin tepkisi üzerine Tosun, filmde kötü bir aile yapısı altında doğmuş, hayatı kendi başına kalarak öğrenmek zorunda bırakılan, kız ile babası arasındaki sevgiyi anlatıklarını ve filmde baba ile kız arasında olması gerekenin dışında bir temas ya da ilişki olmadığını belirtti. Filmin Türk sinema kriterlerine uygun olmasa da geleneksel aile yapısına uygun olduğunu aktaran Tosun, önyargılara karşı baba ile kız arasındaki olayları samimi, sıcak bir anlatımla sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Tosun, ensesti eleştiren, enseste karşı çıkan, ensestin psikolojik ve fiziksel bir şiddet olduğunu ortaya koymayı amaçladıklarını vurguladı. Filmde çocuğun istismarı üzerinden anlatım yapmadıklarına değinen Tosun’a bazı izleyiciler de tabuları yıkan bazı olayları anlatabildiği için filmi beğendiklerini dile getirdi.

HÜLYA AVŞAR DA BEĞENMEDİ

Filmi, jüri başkanı Hülya Avşar da beğenmedi. Film bittikten sonra yerinde oturmaya devam eden Avşar, jüri üyesi Ayşegül Aldinç’e dönerek, “İnanamadım, kötü film olmuş. Hiç beğenmedim. Böyle film olmaz, şaşırdım” dedi. Aldinç ise tepkisini insanlar duymasın diye Avşar’ın kulağına söyledi. Film hakkında konuşmaya devam eden Avşar’a ise uyarı festival görevlisinden geldi. Avşar’ın yanına gelen görevli, “Gazeteciler var, konuşmayın” diyerek uyardı. Uyarıyı dikkate alan Avşar, film hakkında yorum yapmadı. Bu sırada ise arka tarafta oturan bir izleyici Avşar’a, “Bu filme destek verin. Sanat filmi böyle olur” dedi. Avşar ise izleyiciye, “Yorum yapamam. Ben bilmem” diye karşılık verdi.


Altın Portakal böyle başladı /Foto Galeri

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir