6 Mart 2012 01:00

Hülya Avşar'ın 'Sekreter' filmine taciz raporu!

TNT kanalında 7 Temmuz’da sabah saatlerinde yayınlanan ve başrolünü Hülya Avşar ile Tolga Savacı’nın oynadığı “Sekreter” adlı filmle ilgili RTÜK’e çok sayıda şikâyet geldi.

1985 yapımı filmde Avşar’ın rol icabı cinsel tacize uğraması üzerine RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi tarafından hazırlanan raporda, “Patronu, Hülya Avşar’ın bacaklarını dikizlemektedir” denildi.Gazeteport’un haberine göre raporda ayrıca “Sekreterlik yapan Hülya güzel bir kızdır ve çalıştığı iş yerlerinde, patronları tarafından taciz ve cinsel saldırıya maruz kalmaktadır. Hülya’ya bir mektup dikte ettiren patronu, bacaklarını da dikizlemektedir” ifadeleri yer alırken, “çocukların ahlaki ve zihinsel gelişimini zedeleyici nitelikte” olduğu gerekçesiyle TNT TV’ye ceza verilmesi önerildi. Ancak bu raporun görüşüldüğü RTÜK’te bir başka ilginç gelişme yaşandı.


O SAHNELERİ ÇEKERKEN NE HİSSEDİYORLAR (Foto Analiz)


Temel Gürsu’nun yönettiği film, tanıtımlarında “dram” olarak geçmesine rağmen, RTÜK üyeleri filmin “komedi türünde ve yıllardır gösterimde bulunduğu görüşü”nü savunarak, ceza verilmesine gerek görmedi.

Yorumlar
  • ileri demokrasi

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir