6 Kasım 2013 01:00

Hülya Koçyiğit'ten 'Emek' yorumu

Hülya Koçyiğit, Emek Sineması’nın yer alacağı yeni kompleks için "Arzu ettiğimiz şey bu değil" dedi.

Marmara Üniversitesi'nin düzenlediği "Türk Sineması’nda Kadın" temalı söyleşiyle gençlerle buluşan oyuncu Hülya Koçyiğit, Emek Sineması’nın yer alacağı yeni kompleks için "Arzu ettiğimiz şey bu değil" dedi.

Türk sinemasının gelişimi hakkında gençleri bilgilendiren Koçyiğit kariyerinde önemli bir yeri olan Metin Erksan imzalı 1964 yapımı Susuz Yaz filminden sonra, Türk sinemasının toplumun sorunlarına daha fazla eğileceğini zannettiğini ancak izleyici ve toplumun farklı beklentileri olduğunu söyledi.

Başrollerini Erol Taş ile paylaştığı Susuz Yaz’ın toplumsal ve sosyal sorundan bahsettiğini ifade eden Koçyiğit, "Zannettim ki Türk sineması artık daha çok toplumun gerçek anlamdaki sorunlarından bahsedecek. Uzun yıllar bu tarz bir hikaye ile karşılaşmayı bekledim ama o yıllarda sinemanın, seyircinin talepleri ve toplumun beklentileri çok daha farklıydı" diye konuştu.

Konuşmasında Emek sinemasına da yer veren Koçyiğit, Emek sinemasında anılarının olduğunun altını çizerek, Emek’in restore edilerek sinema salonu olarak kalabilmesi için harcadıkları çabayı anlattı. Hülya Koçyiğit Emek sineması ile ilgili şöyle konuştu: "Sesimizi duyurmak ve bir sanat merkezine herkesin sahip çıkmasını sağlamak için çok sayıda aktivite yaptık. Çünkü İstanbul’da bu tür alanların çoğalacağına, giderek azaldığına şahit oluyoruz. Benim de o sinemada çok anım var. Bundan sonra Emek sinemasını olduğu gibi korumak mümkün değil ama o kompleksin içinde adı yine Emek sineması olan bir salonumuz olacak. Tabiki arzu ettiğimiz şey bu değil" diye konuştu.

Yorumlar
  • Önce Anap sonra da akepe'ye destek verirken, milletvekili olmak isterken bunları düşünecektin Hülya Hanım... Muhafazakar partiler toplumu geri götürür. Bu iki kere iki gibi basittir. İsmi bile "muhafaza" etmek, yani eskiyi korumayı içeriyor... Durdurmak gerilemek demektir. Çünkü dünya ilerliyor...

  • ne kadar sever ve sayardım sizi ve eşinizi ama ikinizede değmezmiş yazıklar olsun

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir