26 Eylül 2009 09:21

Hülya Uçansu Torino Film Festivali Jüri Başkanı

İtalya'nın Torino kentinde düzenlenmekte olan Uluslararası Cinemambiente Belgesel Film Festivali, Hülya Uçansu'yu jüri başkanlığına davet etti.

12.si 8-13 Ekim 2009 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Torino Cinemambiente Belgesel Film Festivali, Torino Ulusal Sinema Müzesi tarafindan düzenlenmektedir. Uluslararası yarışma, geniş anlamda insan ve çevre ilişkilerini ele alan, dünya cevre sorunlarını irdeleyen filmlerden oluşmakta.İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenmekte olan Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin kurucularından biri olan Hülya Uçansu, 2006 yılında festivalin 25. yılını gerçekleştirdikten sonra görevinden ayrılmıştı. Uçansu, bu yıllar içinde başta Venedik, Montreal, Chicago, San Sebastian olmak üzere, dünyanın önde gelen pek çok film festivalinde jüri üyesi ya da jüri başkanı olarak ülkemizi temsil etti. Hülya Uçansu UIFF'deki görevinden ayrıldıktan sonra çalışmalarını Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim görevlisi ve Boğaziçi Üniversitesi M.A.F.M.'de İcra Kurulu üyesi olarak sürdürmektedir.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir