12 Kasım 2005 23:59

Hurdalıktan Dönüyor

Verhoeven, RoboCop'u görmezden mi gelir?

Paul Verhoeven'in 1987'de çektiği ve seyirciye oldukça sevdirdiği RoboCop'u beyazperdeye mi dönüyor? Dark Horizons'ın haberine göre üç film ve dizilerin ardından yapımcılar gözlerini bir kez daha sinema salonlarına dikti.Hollywood kulislerinde başlayan dedikodulara bakılırsa RoboCop'un yapımcısı Michael De Luca, Sony'le işbirliğine girişmiş ve Verhoeven'in orijinal filmini yeniden çekmeye kararlı.87'deki filmde, geleceğin Detroit'inde suçla savaşmak üzere yaratılan, insan ve robot karışımı RoboCop'un suçlularla ve içindeki insanla mücadelesini izlemiştik. De Luca'nın amacı tüm seri boyunca en çok tutulan bu hikayeyi yeniden çekmek. Yine dedikodulara göre, Verhoeven'in 20 yıl sonra aynı hikaye için kamera arkasına geçmeye niyeti yokmuş.
Yorumlar
  • ilk filmi hayal meyal hatırlıyorum bunu bekleyip göreceğiz.

  • nasılolsa efektler iice gelişti... matrix i de yeniden çeksinler...6 sene olmuş bile..aaa nerdeyse 7. hatta terminator u re-make yapsınlar...hatta hastası olduğumuz tüm kült bilimkurguları bi daha çeksinler. nasılolsa efektler iice gelişti ya. hey allah ım ya!sana dioruz holivuuuuuud "aklın başında mı?" tıkandın mı? daha küfür bile edilir bu terbiyesizlere ama işte resmi bi sitede yazıoz. çarpıntım tuttu yine!

  • Bu re-make furyası iyice cıvıtmaya başladı. Üzerinden epey süre geçmiş ve günümüzde seyredildiğinde artık seyircilere cazip gelmeyen şeylerin yenilenmesi tamam ama hala daha ilgi ile izlenen eskimemiş yapımlara çok kısa süre içinde re-make yapmak son derece kötü bir fikir. Verhoven'ın filmi hala daha seyredilen bir klasik iken ve eskimemişken sadece 17 yıllık bir filme (sinema standardına göre kısa bir süre) re-make yapmak saçmalık. Verhoven'ın Robocop filminin alt metinleri 80'ler dünyasına göndermelerle doluydu, yeni versiyonunun ne aynı başarıyı ne de aynı zekayı yansıtacağına en ufak ihtimal vermiyorum. Bol gösterişli özel efektler ve aksiyonla para makinasına dönüştürmeye çalışırlar ancak.

  • bence güzel bi film olucağı kesin zaten ilk filmini yeniden uyarlıcaklarmış zaten serininde en güzel filmi ilk filmiydi bakalım bekliyoruz

  • inşaallah çekilir çok severim robocop u çok çocukken izlemiştim ve çok etkilemişti o gün bu gündür arşivimiden çıkarıp çıkarıp izlerim çok baba filmdir.ve klasiktir bana göre.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir