20 Eylül 2012 00:00

Hz. Muhammed'in hayatı film oluyor

Katar'da faaliyet gösteren bir film şirketi Hz. Muhammed'in hayatını konu alan film hazırlıyor. 450 milyon dolar bütçe ayrılan film 3 bölümden oluşacak.

Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret filmin ardından Katar'da bir film şirketi tarafından, Hz. Muhammed'in yaşam öyküsünü konu alan film hazırlanıyor. Nur Şirketi'nin 450 milyon dolar bütçe ayırdığı film, 3 bölümden oluşacak.

Katar'da faaliyet gösteren film yapımcısı Nur Şirketi Başkanı Ahmed Haşimi, Hz. Peygamber'in hayatını anlatan ve 3 bölümden oluşan 450 milyonluk bütçeli filmin senaryosunun bitmek üzere olduğunu bildirdi.

Haşimi, ekibin 2009'dan beri film seraryosu üzerinde çalıştığını belirterek, hazırlık aşamasında teknik ve sanatsal zorlukların üzerinden geldiklerini, senaryoya son halini vermek üzere olduklarını söyledi.

Haşimi, Hz. Peygamber'in evrensel mesajını ulaştırmasındaki şahsiyetinin idraki ve O'nun şerefli hayatını konu alan filmin, son günlerde ortaya atılan iddialara yanıt niteliğinde olduğunu belirtti.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Teşkilatı Başkanı Yusuf el-Karadavi başta olmak üzere pek çok önde gelen alimlerle film seranyosunu istişare ettiklerine dikkati çeken Haşimi, ''Alimlere bu tür işlerde İslam hukukunun kurallarını pekiştirmek üzere danıştık'' dedi.

Filmin görsel ve sanatsal açıdan en etkileyici film olmasına özen gösterdiklerini belirten Haşimi, film çekimleri tamamlandıktan sonra tüm dünyada gösterime sunulmasının ardından rağbet göreceğini umduklarını söyledi.

Peygamberimiz'e hakaret içeren filmi ''kötülük yapmak isteyen eşkıya grubunun aşağılık işi'' şeklinde değerlendiren Haşimi, ''Peygamberimiz'e hakaret içeren filmin karşısında böyle bir film yapmak ve onun hoşgörüsünü teknik imkanlarla tüm dünyaya iletmek istedik. Aynı zamanda karalamak isteyenlerin iftiraları, gerçek yaşam öyküsünden kesitlerle bu filmde cevap bulacaktır'' diye konuştu.

Haşimi, şirkete ait Hz. Muhammed'in hayatını anlatan ve 6 dilde basılan cep kitabının yanı sıra pek çok yayınlarının olduğunu, bu kitaptan dünya genelinde 250 bin dağıtım yapıldığını kaydetti.

Yorumlar
  • Allah cc yar ve yardımcımız olsun . Buz ınsanlar kendi hayatımızı cehennem çevirmeye bayılıyoruz .kinden , nefretten , kotûlukten , kıskançlıktan uzaklaşmak çok mu? Zor maddiat için çıkar için yok olup gidiyoruz . Allah hepimizi af etsin

  • Bi biz yapamıyoruz. Anca dizi çeviririz.

  • Tüm din büyüklerinin hayatlari film yapilip anlatilmali.

  • Allahım sana şükürler olsun çok şükür müslümanlar çok güzel bire işe imza atacak

  • Çok güzel.Tüm insanlar gerçekleri görecekler.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir