6 Ocak 2016 21:05

İçinizi Sımsıcak Yapan En İyi Romantik Filmler

Jerry Maguire – Yeni Bir Başlangıç (1996)
1996 ABD yapımı romantik bir film. Yönetmen koltuğunda Cameron Crowe oturmaktadır. Ayrıca yapımcılığını ve senaristliğini de Cameron Crowe üstlenmiştir. Filmde Tom Cruise ve Renee Zellweger başrol oynamışlardır. Ayrıca filmde, Cuba Gooding, Jr., Jonathan Lipnicki, Bonnie Hunt, Regina King, Kelly Preston, Jay Mohr, Jerry O’Connell gibi isimler de rol almıştır. Jerry Maguire (Tom Cruise), SMI adlı şirketin en üst temsilcisidir. Avery Bishop (Rene Zellweger) ile güzel ve ciddi bir ilişkileri vardır. Ancak Jerry işine çok bağlıdır ve işte çok fazla zaman harcaması Avery’i biraz rahatsız eder. Jerry’nin iş için kullandığı “Düşündüklerimiz ve Söylediklerimiz: İşimizin Geleceğidir.” sloganı, işleri karıştırır ve Jerry’nin işten atılmasına sebep olur. Jerry artık yeni bir başlangıç yapacaktır. Yeni bir başlangıcı anlatan, ruhunuzu yenileyecek bu filmi izlemenizi öneririz.
IMDb: 7.3
Shakespeare in Love – Aşık Shakespeare (1998)
1998 yapımı romantik komedi türünde bir filmdir. Filmin yönetmenliğini, John Madden üstlenmiştir. Film 13 dalda Akademi Ödülü’ne aday gösterilirken 7 dalda da Akademi Ödülü’nün sahibi olmuştur. Filmde, Gwyneth Paltrow, Josep Fiennes, Geoffrey Rush, Judi Dench, Ben Affleck gibi isimler filmde rol almıştır. Film, isimden de anlayabileceğiniz üzere Shakespeare’ın aşk hayatını konu alır. Filmde, Shakespeare’ın (Joseph Fiennes) aşk hayatı pek de parlak değildir. Yeni oyunu “Romeo and Ethel The Pirate’s Daughter” konusunda da henüz bir sonuca ulaşmış değildir. Shakespeare’ın hayranlarından biri olan ve oyuncu olmak isteyen güzel, Viola de Lesseps (Gwtneth Paltrow) ise istemediği bir adam olan Lord Wessex ile zorla evlenmek üzeredir. Her zaman hayalinde olan oyunculuktan da vazgeçmek zorunda kalır. İkisinin de hayatlarının hiç de iyi olmadığı bu dönemde tanışacaklar ve birlikte tutku dolu bir aşka yelken açacaklardır. Shakespeare söz konusu olduğunda tutkuyu ve aşkı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu filmi izlemediyseniz, izlemenizi öneririz.
IMDb: 7.2
Love Actually – Aşk Her Yerde (2003)

2003, İngiltere yapımı romantik bir filmdir. Filmin yönetmen koltuğunda Richard Curtis oturmaktadır. Ayrıca, filmin senaristliğini de Curtis üstlenmiştir. Ayrıca Love Actually, Richard Curtis’in ilk yönetmenlik deneyimidir. Filmin yapımcılığını ise, Tim Bevan, Liza Chasin, Debra Heyward, Eric Fellner, Duncan Kenworth gibi isimler üstlenmiştir. Filmde, Alan Rickman, Bill Nighy, Emma Thompson, Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth ve Keira Knightley gibi usta isimler rol almıştır. Filmin müzikleri ise, Craig Armstrong’a aittir. Film, Noel zamanı Londra’da yaşanan, birbirinden farklı, tam on hikayeyi konu almaktadır. Film, birçok dalda ödüle aday gösterilirken, Altın Küre’de iki farklı dalda aday gösterilmiş ve BAFTA Ödülü’nü de kazanmıştır. Tatlı tatlı sırıtmak istiyorsanız, bu filmi sizlere öneririz.
IMDb: 7.7
Bin-Jip – Boş Ev (2005)
2004 yapımı Güney Kore filmidir. Filmin yönetmenliğini, yapımcılığını ve senaristliğini Kim Ki Duk üstlenmiştir. Ayrıca film Kim Ki Duk’un en önemli yapıtlarından biridir. Film gerek felsefesi gerek uzak doğu stili ile, siz izleyicilere büyüleyici bir mesaj bırakır. Filmin başrol oyuncuları Jae Hee, Lee Seung-yeon’dur. Film, genç bir delikanlının, insanlar tatile giderken boş bıraktıkları evlerinde yaşamasını konu alır. Bir gün boş sandığı bir eve girer, ancak ev boş değildir. Evde hoş bir kadınla karşılaşır ve kadına aşık olur. Kadın ise kocasını sevmemekte ve kocasından şiddet görmektedir. Bu yüzden genç delikanlının sevgisine karşılıksız kalamaz. Filmde çok diyalog olmamasına rağmen, sessizliğin çok şey anlatabileceğini, çok güzel bir şekilde göstermiştir. Felsefesiyle sizi büyüleyecek bu filmi izlemenizi öneririz.
IMDb: 8.1
Pride & Prejudıce – Aşk ve Gurur (2006)
2006 yapımı romantik türde bir filmdir. Filmin yönetmenliğini Joe Wright üstlenmiştir. Filmde Keira Knightley, Matthew MacFadyen, Talulah Riley, Jena Malone, Carey Mulligan, Donald Sutherland gibi usta isimler yer almıştır. Film; Jane, Elizabeth, Mary, Kitty ve Lydia Bennet’i anlatan aynı adlı romandan uyarlanmıştır. Film, George dönemi İngiltere’sinde Bennet Kardeşler’in hikayelerini konu alır. Bay Bingley ve Bay Darcy’nin, Bennetler’in evinin yanına taşınmaları ile tüm hayatları değişir. Bayan Bennet kızlarından birini Bay Bingley ile evlendirmeyi düşünür. Bay Bingley, Jane’den etkilenmiştir. Bay Darcy ise kardeşi Elizabeth’ten etkilenmiştir. Gurur ile aşkın arasındaki ince çizgiyi belirgince hissedeceğiniz bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.
IMDb: 7.8
P.S. I Love You – Not: Seni Seviyorum (2008)
ABD yapımı romantik-drama türünde bir filmdir. Filmin yönetmenliğini Richard LaGravenese üstlenmiştir. Filmin yapımcılığını ise Wendy Finerman, Broderick Johson, Andrew A. Kosove ve Molly Smith yapmıştır. Filmin senaristliğini ise Cecelia Ahern, Steven Rogers üstlenmiştir. Filmde ise Hilary Swank, Gerard Butler ve Lisa Kudrow gibi isimler yer almıştır. Film, Holly ve Gerry’nin inanılmaz aşk hikayesini konu edinmektedir. Aldıkları bir haber tüm hayatlarını değiştirecektir. Gery’nin beyninde bir tümör vardır ve kurtulma umudu çok azdır. Gery öldüğünde Holly kendini toplayamaz. Hayattan tam anlamıyla soğur. Ancak Holly’i çok iyi tanıyan Gery, ona hayatının farklı farklı dönemleri için çeşitli notlar yazmıştır ve ilk not 30. yaş gününde gelmiştir. Bu notlarla kendini toplayan Gery , onun sayesinde kendinin bilmediği yönlerini keşfedecektir. Bu bağlılık ve aşk dolu filmi izlemenizi öneririz.
IMDb: 7.1
Love, Rosie (2014)
2014 yapımı romantik türde bir filmdir. Filmin, yönetmen koltuğunda Christian Ditter vardır. Filmin yapımcılığını Simon Brooks, Robert Kulzer, filmin senaristliğini ise Juliette Towhidi üstlenmiştir. Filmde Lily Collins ve Sam Claflin başrol oynarken, Christian Cooke, Jaime Winstone, Tamsin Egerton, Suki Waterhouse, Jamie Beamish gibi isimler de filmde yer almıştır. Rosie (Lily Collins) ve Alex (Sam Claflin) 5 yaşından beri birbirlerinin en iyi dostudur. İkisinin de her zaman yanlış sevgili seçimleri olmuştur. Lise mezuniyetlerinde Alex’in başka bir kızla baloya gitmesi üzerine Rosie nedensizce Alex’e inat, okulun ukala çocuğuyla baloya gider ve birlikte olurlar. İkisi de iyi birer üniversiteyi kazanmıştır, ancak Rosie hamiledir ve tüm planları alt üst olur. İkisinin de ortak hayali olan, yaşadıkları kasabadan kurtulup iyi bir üniversiteyi gitmeyi Alex gerçekleştirmiştir. Rosie o gidince anlar ki aslında tüm zamanlar boyunca Alex’e aşıktır. Kocasından ayrılır ve Alex’in yanına gider, ancak Alex’i eskisi gibi bulamaz. Nişanlısı vardır ve evlenmek üzeredir. Hayal kırıklığıyla geri döner ve çocuğunu büyütür. Rosie’nin babasının ölümü Rosie’yi derinden etkiler ve onun nasihatini dinleyerek bundan sonraki hayatında hep kalbinin sesini dinler. Ve kader Rosie ve Alex’in yollarını bir kez daha kesiştirir. İçinizi kıpır kıpır edecek bu filmi izlemenizi öneririz.
IMDb: 7.2
The Longest Ride – Seninle Bir Ömür (2015)

2015 ABD yapımı romantik türde bir filmdir. Filmin yönetmenliğini George Tillman Jr. üstlenirken filmin senaristliğini ve yapımcılığını Nicholas Spark üstlenmiştir. Filmin müziklerini ise Mark Isham bestelemiştir. Filmde Britt Robertson, Scott Eastwood, Oona Chaplin, Melissa Benoist, Lolita Davidovich, Alan Alda, Jack Huston ve Brett Edwards gibi isimler rol almıştır. Film, Luke ve Sophia’nın sınavdan geçen aşklarını konu alır. Luke, bir sürü şampiyonlukları olan eski bir boğa matadorudur. Sophia ise, ideallerinin peşinden koşan bir üniversite öğrencisi. İlginç bir şekilde yolları kesişir ve birbirlerine geri dönülemez bir şekilde aşık olurlar. Ancak her şey bu kadar kolay değildir. Aşkları çeşitli sınavdan geçer ve sevginin anlamını ve gerçek değerini yeniden keşfederler. Sizde içinizi sıcacık yapacak bu aşk dolu filmi izlemediyseniz, izlemenizi öneririz.
IMDb: 7.1
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

   Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

  • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

   İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

  • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

  • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

   Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir