23 Aralık 2010 01:00

'İki Dil Bir Bavul' yeniden

“Ana dilde eğitim konusuna belgesel sinema tadında bir bakış açısı kazandıran “İki Dil Bir Bavul” adlı film, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde yeniden gösterime girdi.


Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü ve Kültür A.Ş işbirliğiyle gerçekleştirilecek gösterimlerle filmin daha geniş kitlelere sunulmasının amaçlandığı belirtildi.

Denizlili genç bir öğretmenin uzak bir Kürt köyünde geçirdiği bir ders yılını ve hiç Türkçe bilmeyen öğrencileriyle kurduğu ilişkiyi anlatan filmin, dünyanın en önemli festivallerinden birisi olarak kabul edilen 21. Uluslararası Amsterdam Belgesel Film Festivali'ne Türkiye'den aday gösterildiği ifade edilen açıklamada, filmin yönetmenleri Özgür Doğan ve Orhan Eskiköy'ün Adana Altın Koza Film Festivali'nde “Yılmaz Güney Özel Ödülü”nü, Nuri Bilge Ceylan'ın elinden aldığı kaydedildi.

Filmin aynı zamanda 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde “Yeni Türk Sineması” başlığı altında gösterime sunulduğu bildirilen açıklamada, 22-26 Aralık tarihleri arasında 14.00, 16.30 ve 19.00 saatlerinde gösterime sunulacak filmin tam bilet fiyatının 4 TL, öğrenci bileti fiyatının ise 2 TL olduğu

Yorumlar
  • hakikaten çok doğal çekilmiş, öyle para harcamadan da güzel bir şeylerin anltılabileceğini kanıtlayan bir film. sonuçta hayattan bir kesiti anlatıyor. izlemeyenlere tavsiye ederim...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir