8 Nisan 2015 14:05

İki gökdelen arasından arabayla atlamak mümkün mü?

Hızlı ve Öfkeli 7'de kahramanların kırmızı arabayla iki gökdelen arasından atladıkları sahne tartışma konusu oldu.

Hızlı ve Öfkeli 7 bir fenomen haline dönüşen serinin son halkası... Film bu sefer serinin diğer halkalarından daha duygusal bir atmosfere sahip. Fakat bu demek değil ki içinde arabaların olduğu havalı ve aksiyon dolu sahneler yok!


Filmin hayranlarını bu konuda hayal kırıklığına uğratmaya hiç niyeti yok. Öyle aksiyon sahneleri var ki fizikçiler tarafından arabayla bu hareketlerin yapılıp yapılmayacağı tartışılıyor.

Filmi izleyen herkesin kendine ait bir fikri var. Arabalarla çekilen aşırı aksiyon dolu sahneleri komik bulan da var etkileyici bulan da. Fakat bu sahneler arasında bir tanesi çoğu kişinin kafasında soru işareti bıraktı.

Bu Don (Vin Diesel) ve Brian'ın (Paul Walker) kırmızı pahalı ve nadir bulunan bir spor arabayla Abu Dhabi'de bir gökdelenden diğerine atladıkları sahne. Daha sonra ikili frenlerinin tutmadığını fark ediyor. Bu sahne büyük prodüksyon şirketlerinin kolaylıkla altından kalkdığı ve inandırıcı gösterdiği sahnelerden biri.Yine de kafamızda bir merak oluştu. Bir arabanın bunu yapabilmesi için ne kadar hızlı gitmesi gerekir?


Profesör Loveridge 'Dürüst olmak gerekirse, bu film içinde en inandırıcı sahnelerden biri' dedi.

'Filmde sahnenin tümünü kesilmeden göremiyoruz tabi ki. Araba en az 6 metre boyunca uçuyor. Fakat 13 metreden fazla olduğunu düşünmüyorum' diyerek konuşmasına devam etti.

Tabi asıl önemli nokta bırakın Abu Dhabi'yi hiçbir yerde kimsenin denememesi gereken hareketler bunlar.

İşte o sahne:Yorumlar
  • lpgli bu km'de kaç kuruş yakıyor

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir