11 Haziran 2007 10:24

İki Oscar'lı Al Gore Geliyor!

Live Earth basın toplantısının konukları belli oldu...

ABD Eski Başkan Yardımcısı, "İklim Koruma Birliği" Başkanı, Live Earth ortağı ve aynı zamanda geçen yıl yazdığı küresel ısınmayla ilgili tehditler ve çözümler hakkındaki Uygunsuz Gerçek/An Inconvenient Truth adlı kitabı ve kitaptan uyarlanan Uygunsuz Gerçek filmi ile büyük yankı uyandıran ve "En İyi Belgesel" ve "En İyi Özgün Şarkı" dalında 2 Oscar alan Al Gore Türkiye'ye geliyor!Küresel ısınma ile mücadele etmek amacıyla düzenlenen Live Earth konserlerinin İstanbul ayağı ile ilgili düzenlenen basın toplantısına Al Gore'un yanı sıra Live Earth Konseri'nin Türkiye organizatörü Purple Concerts'ın ortaklarından Marcel Avram ile Cengizhan Yeldan, Live Earth Basın Sözcüsü Şebnem Dönmez, WWF Türkiye'yi Filiz Demirayak, Doğa Derneği'ni Güven Eken, Tema Vakfı'nı Yeşim Beyla, Deniz Temiz'i de temsilen Levent Ballar konuşmacı olarak katılacak.New York, Avustralya ve Londra'da sahneye çıkacak isimlerin açıklandığı dünyanın en büyük kitlesel hareketi olarak nitelendirilen Live Earth konserlerinin İstanbul ayağında dünyanın gözü Türkiye'nin üzerinde olacak. Live Earth İstanbul ile ilgili son gelişmeler ve konsere katılacak isimler çok yakında belli olacak!
Yorumlar
 • küresel ısınma bügün dünyanın en önemli sorunu dünyada bu konuyla ilgili duyarlı insanların olduğunu görmek çok güzel eğer bir an önce önlem alınmazsa bundan 50 yıl sonra yaşayacak bi dünya kalmayacak ben insanların bu konuyu görmezden geldiklerini düşünüyorum özellikle belirli bi yaşın üzerindekiler nasılsa biz ozamana ölürüz diye düşünüyolar ama onlardan sonra yaşayacak olan onların çocukları galiba bunu düşünmüyolar yada fazla bencilleştik çevre doğa herşey biz insanlar ise bu doğada yaşayan figüranlarız onu yok edersek bizde otamatik olarak yok oluruz özellikle gençliğin bu konuda daha duyarlı olması gerek bu tip organizasonlar çok önemli ve bu konuyla ilgili daha fazla film çekilmeli diyorum.

 • Al Gore bahane acaba kim gelecek Yurtdışından konser verecek sanatçılar. Bazı sanatçıların olmayacağı kesin. Evanescence, Beastie Boys, MAnic Street Preachers, The Smashing Pumpkins, Sinead O'Connor, Avril Lavigne, Lauryn Hill, Cake, Norah Jones, Tori Amos, Shakira, Marilyn Manson 'un bu yaz gelecek sanatçılar. Bunlar dışında kim gelecek acaba. Merakla isimleri bekliyoruz. Keşke Jennifer Lopez gelse.

 • Sadece Türkiye'nin prestiji olmamalı burada önemsenen,aksine bu dünyanın bir parçası ve onun koruyucusu olmamız gerektiğini hatırlatan etkinliğin aşılamak istediği çevreci bilinci özümsemek konuya daha doğru bir yaklaşım gibi görünüyor bana.

 • Türkiyenin prestiji için pozitif bir adım..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

  Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

 • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

  İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

 • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

  Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

 • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

  Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir