25 Eylül 2009 10:12

İkili Oyun

4 Nisan'da vizyona girecek olan filme Kültür Bakanlığı tarafından kısıtlama ve uyarılar getirildi...

Kendi kariyerini ve evliliğini kurtarmak isteyen bir reklamcının mahkemede yalan ifade vermesi üzerine gelişen olayları konu alan İkili Oyun, Kültür Bakanlığı tarafından gençler için sakıncalı bulundu. Kültür Bakanlığı tarafından aşağıdaki kısıtlama ve uyarılar getirilmiştir; yukarıda görsellerini de bulabilirsiniz. Film hakkında detaylı bilgi ise en aşağıda...Uyarılar:-18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. -Şiddet ve korku unsurları içerir. -Cinsellik unsurları içerir. "New York'un en ünlü reklam ajansının çapkın ve başarılı yöneticisi olan Eddie patronunun kızı Judy ile nişanlıdır. Eddie bir sabah özel sekreteri ve arkadaşı olan Angelina'nın, Judy'nin kardeşi olan Anthony tarafından tecavüze uğradığını öğrenir. Kendi kusursuz imajını korumak ve evlilik planının tehlikeye girmemesi icin mahkemede Anthony lehine yalan ifade vermek zorunda kalır. Bu olay Eddie'nin hayatındaki felaketlerin başlangıcı olur. Hatta işlemediği bir cinayet için suçlanır. Gerilim dolu dava sürecinde Judy'nin ailesinin yıllardır sakladığı sır ortaya çıkacak ve Eddie ile Judy'yi kendileriyle hesaplaşmaya ve söyledikleri yalanların sonuçlarına katlanmaya zorlayacaktır."
Yorumlar
  • bence iyi

  • Bence doğru yapılıyor. Tabii ki gençlerimiz böyle tehlikeli filmleri izlemesin. Yaz tatili, maz tatili, o böyle dersane bu böyle dersane...falan gibi beyin sulandırıcı filmler kendileri için daha uygun. Hadi o da olmadı televizyondan Hırtlar vadisi, tataklı cadı, Semela gibi hayranlık uyandırıcı dizilerle sağlıklı gelişimlerini tamamlayabilirler. Bahsi geçen filmdeki açık sahneler, tabii ki anlattığı şeyden daha önemlidir. Ne yani bir de bu filmden yararlı çıkarımlar mı yapsınlar! Olur mu öyle şey canım!

  • Film ile Siyaseti karıştırmamak gerekir. Filmlerdeki sahnelere gerektiği kadar müdahele edilmesi doğru bir davranış. Bugün ABD'De bile bir film kurallara uymadığı için kısıtlama alabiliyor.

  • arkadaşlar filme getirilen kısıtlama haberlerinden de çember daralıyor yorumu yapıyosunuz ya helal olsun.. saçmalamayın yaa.. daha filmde nasıl sahneler olduğunu bilmeden yorumlar yapıyosunuz.. bu kadar filme sansür getirmeden gösterime sokanlar bu filme kısıtlama getirirken de birşeyler düşünüyodur.. herşeyi ben bilirim havalarından vazgeçin..

  • daralırsa daralsın sanki ben o filmi gene izlerim hatta gider özel olarak izlerim

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir