23 Mart 2011 01:00

İkinci 'Gece Yarısı Ekspresi'

"247 gün" adlı film Alman Sat 1 televizyon kanalında yayınlandı.

Antalya’da ailesi ile 4 yıl önce tatil yaparken 13 yaşındaki İngiliz kızı Charlotte M.’ye tacizde bulunduğu gerekçesiyle yakalanan ve 247 gün tutuklu kaldıktan sonra 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan Marco Weiss’ın cezaevi anılarından yola çıkılarak hazırlanan "247 gün" adlı film Alman Sat 1 televizyon kanalında yayınlandı.

Türk yargı sisteminin eleştirildiği filmde, Alman genci Marco’nun çok kötü şartlardaki Antalya E Tipi Cezaevi’nde işkence gördüğü öne sürüldü.

CEZAEVİNDE İŞKENCE
Film, bir Alman şirketi tarafından Fas’ta çekildi. Fas’ta, Marco’nun kaldığı Antalya’daki cezaevinin benzeri olduğu ileri sürülen bir film seti oluşturuldu. Türkiye’de 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan ve cezası tecil edilen Marco Weiss’in, Antalya’da tutuklu kaldığı günleri "Türk cezaevinde 247 günüm" adlı kitabından yola çıkılarak hazırlanan filmde Antalya E Tipi Cezaevi’nin oldukça eski, bakımsız, insani hiçbir koşulun bulunmadığı ekrana getirildi.

Marco’yu yargılayan Türk hakimlerin dosyadaki delilleri dikkate almadığı, İngiliz Charlotte M ile bir diskotekte tanıştığını, 15 yaşında olduğunu öğrenince çekingen durduğunu kızın kendisini kız kardeşi ve İngiliz arkadaşıyla birlikte otel odasına davet ettiğini, sabah annesine, tecavüze uğradığını öne sürdüğü savundu.


FİLMDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..İkinci "Geceyarısı Ekspresi" TVde gösterildi | video.mynet.com


Türkiye ile Almanya arasında krize neden olan ve aylarca Almanya gündeminden düşmeyen Marco Weiss’ın cezaevinde yaşadıklarının canlandırıldığı ’Geceyarısı Ekspresi’ni andıran film, dün akşam Alman kanalında yayınlandı. Kanıt olmadığı halde Marco Weiss’in haksız yere tutuklandığı, Antalya’daki cezaevi koşulları çok kötü olduğu için ruh sağlığının bozulduğu, zaman zaman diğer tutuklulardan fiziki şiddet gördüğü ileri sürüldü. Filimde Marco’yu Vladimir Burlakov, annesini Veronica Ferres, babasını Herbert Knaup’un canlandırdığı filmin yönetmenliğini Oliver Dommengent yaptı.


DHA

Yorumlar
  • adamlar haksiz tabi biz turkuz simdiye kadar iskence yapmadik.12 eylulde hapishanelerde kus tuyu yataklar vardi.deniz gezmisler ciceklerle karsilandi.ayip bunlarin soyledikleri.bizde iskence yoktur.hic olmadiiiiiiii

  • amaç türkiyeyi karalamak kuş tüyü yataktada yatırsanda adamlara batacak.kendi sapıklıklarından hiç söz etmezler.

  • valla ne desem yalan olur adam haklı türkiye burası... ama filmin amacı türk karsıtlıgını körüklemek almanyadaki türklerin etkinligini azltmak fakat başarılı olamayacaktır..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir