2 Mayıs 2006 13:45

İlham Perileri

Rembrandt'ın hayatı beyazperdeye taşınıyor

Ünlü Danimarkalı ressam Rembrandt van Rijn'in hayatı filme uyarlanıyor. Variety'nin bildirdiğine göre Peter Greenaway'in yönetmenliğini üstleneceği filmde Martin Freeman ünlü ressamı canlandıracakken, Sarah Polley ve Minnie Driver'ı da onun hayatındaki kadınlar olarak izleyeceğiz.Nightwatch adıyla sinemalara gelecek olan yapımda ana tema, ressamın filme adını veren ünlü tablosu The Nightwatch olacak.Bu eserin yaratılış süreci ve sonrasında Rembrandt'ın hayatında yarattığı değişim anlatılırken ünlü sanatçının özel hayatı da filmde yer alacak.
Yorumlar
  • arkadaşlar yukarıda bişey yazıyor rembrandt hollandalı bir ressam değilmi danimarka demişler 4 nisan1606 hollandanın leidien kasabasında doğdu ben o şekilde biliyorumteşekürler

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir