8 Eylül 2003 17:10

İlk Film Altın Aslan'la Döndü!

Altın Aslan, Rus yapımı Dönüş'e verildi. Derviş Zaim de eli boş dönmedi! Ayrıntılar içeride...

60. Uluslararası Venedik Film Festivali'nin galibi, henüz ilk filmiyle Altın Aslan'a uzanan Rus yönetmen Andrej Zvjagintsev'in çalışması Dönüş (Vozvrascenje) oldu. Yönetmen ödülü, çekimlerden kısa bir süre sonra hayata veda eden genç oyuncusuna adadı. Karşı Akımlar bölümünde yarışan Derviş Zaim filmi Çamur ise, UNESCO Ödülü'nün sahibi oldu. Takeshi Kitano'nun son çalışması, En İyi Yönetmen Ödülü kazandırdı. 11 Eylül filmi ile ülkemizde de gündeme yerleşen Sean Penn, 21 Grams ile En İyi Aktör Ödülü kazandı.Ödül sonuçlarının tam listesini aşağıda bulabilirsiniz:Altın Aslan: Vozvrascenje / Andrej ZvjagintsevJüri Özel Ödülü: Le Cerf-Volant / Randa Chahal SabbagEn İyi Yönetmen Ödülü: Zatoichi / Takeshi KitanoÖzel Ödül: Marco Bellocchio / Buongiorno, notte (senaryo)En İyi Erkek Oyuncu: Sean Penn / 21 Grams (Alejandro González Iñárritu)En İyi Kadın Oyuncu: Katja Riemann / Rosenstrasse (Margarethe von Trotta)Marcello Mastroianni Genç Oyuncu Ödülü: Najat Bensallem / Raja (Jacques Doillon)Karşı Akımlar:San Marco Ödülü: Votka Limon / Hiner SaleemEn İyi Yönetmen Ödülü: Michael Schorr / Schultze gets the bluesEn İyi Erkek Oyuncu: Asano Tadanobu / Last life in the Universe (Pen-ek Ratanaruang)En İyi Kadın Oyuncu: Scarlett Johanson / Lost in Translation (Sofia Coppola)Özel Mansiyon: La Quimera De Los Heroes (Daniel Rosenfeld)Luigi De Laurentiis Ödülü: Vozvrascenje (Andrei Zvjagintsev) Unesco Ödülü: Çamur / Derviş Zaim
Yorumlar
  • Çamura unesco ödülünün verilmesine cok sevindim.Aslında filmlerin coğu hakkında bi bilgim yoktu 21 grams ile sean penn'in ödül alması beklenen bir sonuçtu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir