11 Ekim 2005 14:18

İlk Türk Star Wars Fan Filmi

Tuzak İlgi çekiyor

Dünyada farklı ülkelerde, farklı türde fan filmleri çekilmekte, en son size Star Trek üzerine, Finlandiyalı ekip tarafından yapılmış olan Star Wreck: In the Pirkinning'in 1 hafta içinde 450.000 kişi tarafından izlendiği haberini duyurmuştuk.İşte, artık bu tarz çalışmalar Türkiye'de de yapılmaya başlandı. Türkiye'nin ilk fan filmi olan Tuzak ilgi çekmeye devam ediyor. Star Wars hayranı olan ekibin uzun ve zorlu çalışmalar sonrası hazırladıkları film izlemeye değer.Daha önce Izon'un Sırrı adlı ilk filmleri ile çalışmalarına başlayan ekip, daha sonra bu projeyi belirli bir süreliğine askıya almış ve Tuzak isimli diğer film üzerine yoğun çalışmalara başlamışlardı.Film ekibin hepsinin üniversite veya lise öğrencisi. Ekibin büyük bir bölümünün oyunculuk konusunda bir iddiası olmasa da, görsel sanatlar üzerine uğraşan ve okuyan insanlardan oluşmakta.Kostümleri de kendileri tarafından hazırlanan Star Wars Tuzak fan filminin konusu ise şöyle Episode 6'den birkaç yıl sonrasında geçiyor. Palpatine'in ölümünden sonra dağılmış olan İmparatorluk ordusunun eski amirallerinden birinin, dış halkada bir uzay istasyonu inşa ettiğini öğrenen bir Yeni Cumhuriyet ajanı ölmeden önce bilgileri, olabilecek en yakın Yeni Cumhuriyet filosuna ulaştırmayı başarır. Elit Roque Squadron'un tam tersine çoğunluğu tecrübesiz pilotlardan oluşan bu filo destek kuvvet beklemeden uzay istasyonunu yok etmek zorundadır.Filmi, www.turkfanfilm.net adresinden izleyebilirsiniz.Atıl Altaş
Yorumlar
  • Ben ilk yayınlandığı haftalarda izledim.Açıkçası pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim.Türkiyede Star Wars hakkında çekilen ilk fan film olması güzel.Ancak biraz daha özenli yapılabilirdi.Oyuncularının üniversite öğrencisi olması film için en büyük dezavantaj olmuş.Bu sebeple bütün karakter birbiri ile yaşıt gençler tarafından canlandırılmış ve buda filmin inandırıcılığını biraz azaltıyor.Uzaydaki çarpışma sahneleri gerçekten çok iyi olmuş. Türkiyedeki üniversite öğrencilerininde bilgisayar efektlerini rahatça yapabildiğini görmüş olduk bu şekilde.Ancak oyunculuk daha doğrusu olmayan oyunculuk filmin en büyük eksiklerinden biri.Okul müsamelesi yaparmış gibi,aynı ses tonu ile konuşan,mimik hareketlerini bile kullanamayan genç oyuncular filmin kalitesini bayağı düşürüyor.Tek odada yapılan oyunculu çekimler ile bilgisayarda yapılan uzay savaşı sahneleride birbirine uydurulamamış.Senaryo ise neredeyse hiç yok.Çekim esnasında alel acele karalanmış bir kaç sayfanın filme çekilmesi ile senaryo hazırlanmış gibi görünüyor.Genede ilk türk Star wars fan filmi olması bakımından ilginç.Umarız ileride daha iyi türk fan film örneklerinide görürüz.

  • yapımcı kadrosu genç oldumu bence film ilginç olur merakla bekliyorum .. : ) yokmu bunun başka bir linki ?

  • siteyi açmadım bende ve merak içersinde beklemekteyim

  • www.turkanfilm.net sitesi açılmıyor.doğru site bumudur?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir