23 Aralık 2011 01:00

İmamlar çıldırdı

Memur-Sen'e bağlı Diyanet Sen Giresun Şube Başkanı Fethi Karahüseyin, vizyona giren 'Sümela'nın Şifresi-Temel' filminin gösterimden çekilmesini, yapımcı firmanın da Müslümanlardan özür dilemelerini istediklerini söyledi.

Karahüseyin, yaptığı açıklamada, 'Sümela'nın Şifresi-Temel' filminde din ile din görevlilerinin tahkir ve tezyife uğradıklarını söyledi. Hiçbir kimsenin, gerek tiyatro gerek sinema gerek basın olsun, hiçbir platformda komedi-macera türüyle de olsa dini, din adamını, Müslümanları tahkir ve tezyif etme cüretini ve hakkını kendinde göremeyeceğini belirten Karahüseyin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Özellikle filmin içeriğinde din görevlisi ve ailesi tiplemesi ne amaçla olursa olsun kabul edilebilir durumda değildir. Biz burada filmin senaristinin bu filmi kurgularken art niyetli olduğunu ve inancımızla alay ettiğini düşünmekteyiz. İçerik olarak toplumsal genel ahlaka uymayan ve her yönüyle bir aile ortamında izlenemeyecek durumda olduğunu açıkça görmekteyiz."

Karahüseyin, filmi ve filmi yapan firma ile senaristini sendika olarak kınadıklarını vurgulayarak, "Yaptıkları bu filmden dolayı yüzde 99'u Müslüman olan halkımızdan özür dilemelerini ve filmi gösterimden çekmelerini istiyoruz." dedi.FİLMDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..

Yorumlar
  • Ben filmi izledim harika ve stresimi attım tavsiye ederim. GERÇEKLER ACIIIIIIIIII YEMESİNİ BİLMEZSEN YAPAN VE OYNAYANLARA TEŞEKKÜR. TRABZONU VE DOĞASINI NEFİS İŞLEMİŞ. BU YAZ NASİP OLURSA TİRABZONİ GÖRECEĞİM.

  • İğrenç bir film. Ben, bu filmin senaristinin ve oyuncularının, kendi bozuk düşüncelerini ekrana yansıttıklarını düşünüyorum. Bir insanın fikri neyse zikri de odur derler böylece ruhlarının nekadar bozuk ve karanlık olduğunu göstermiş oluyorlar. Ne yapsın zavallılar onların da eğlencesi bu demekki!!! Mynet artık yorumlarımı yayınlayın.

  • hadi lan şimdiye kadar aklınız neredeydi biryıldır fragmanları dönüp duruyo internette pekalada gördünüz kakıla kakıla gülersiniz sonra flim vizyona girdimmi zinhar günah dürüst olun biraz ya

  • arkadaşlar bu ve bunun gibi yorumlar yapılır... bence çok sempatik bir hoca tipi kullanılmış ve cuma konuşmlarında gerçekleri anlatıyor... ve şunu da eklemeliyim hristiyanların yaptığı her filmde kilise mutlaka gösterilir ve nasıl ne şekilde gösterilirse gösterilsin kimse çıkıpta hayt huyt demez çünkü ne olursa olsun adam insanına ve dinine güveniyor yani kiliseden uzaklaşılır diye düşünmüyor aksine sempatik geldiğini biliyor ve ben müslüman bir vatandaş olarak filmi beğenerek ve kahkahalarla izledim bu şehrin müftüsünün oğlu arkadaşımdı ve filmdeki ağabeyden farkı yoktu bu film hayatın kendisi.

  • bu ülkede zaten aklı başında hoca yokki. yani bu filmdeki şeyler olmayan şeyler değil. niye zorunuza gidiyor. eeee gerçekler her zaman acı verir

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir