12 Ocak 2007 11:51

İnadına Dans!

Alternatif bir müzikal...

Yönetmenliğini kısa filmci Richard Wong'un yaptığı Colma: The Musical, 2006 yılında dikkat çeken bağımsız yapımlardan biri oldu. Amerika'da iki film festivalinde gösterilen Colma, "hantal" müzikal türünü tazeleyen ve gençleştiren estetiğiyle dikkat çekiyor.San Francisco'nun güneyinde yer alan Colma kasabasını mesken tutan film, Rodel, Billy ve Maribel adlarını taşıyan üç yakın arkadaşın okul sonrası iş hayatına adapte olma döneminde yaşadıkları sıkıntılara müzik ve dans ile dayanma çabalarını anlatıyor. Başlangıçta müzik albümü olarak tasarlanan film projesi, ilgi çekici görüntüleri ve hızlı kurgusuyla sıradışı bir müzikale dönüşmüş.
Yorumlar
  • Müzik sektöründe alternatif şeylere ihityaç duyulduğu gibi aynı şey,sinema endüstrisi içinde geçerli,farklı ve alternatif olmak iyidir...

  • sinema izlerken zaten alıp götürür bizi gitmediğimiz ülkelere, varamadığımız sevgiliye, tanık olamadığımız yaşanmış tarihlere.. müzikal in de apayrı bi çekiciliği var..ruhunu esir alır insanın.. merakla bekliyorumm..

  • cekici biseye benziyo alternatif dans! bekleyip gorecegiz..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir