19 Ekim 2010 00:00

İnarritu’dan göçmen filmi

Babel ve Amores Perros filmleriyle tanınan Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu, göçmenlerin durumunu anlatan yeni filmi Biutiful ile Uluslararası Moralia Film Festivali'nin açılışını yaptı.

Babel ve Amores Perros filmleriyle tanınan Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu, göçmenlerin durumunu anlatan yeni filmi Biutiful ile Uluslararası Moralia Film Festivali'nin açılışını yaptı. Festivalin açılışında konuşan Inarritu, “Biutiful, politikaya ya da çaresizliğe dair çarpıcı konusu olan bir film olmaktan ziyade; hayat biterken, en önemli şeyi keşfeden bir adamın hikâyesidir” dedi. Filmde, Oscar ödüllü aktör Javier Bardem, Barselona'nın banliyösünde yaşayan, Afrikalı ve Çinli göçmenler için arabulucu olarak çalışan Uxbal karakterini oynuyor. Inarritu, filmin göçmen yaşamının ve onların sömürülmesinin ikincil ana konu olmasına rağmen, görünen trajedilerin, göç olgusuna bir eleştiri olmadığını söyledi. "Onları mağdur ya da aziz yapmaya çalışmıyorum diyen Inarritu, sözlerine şöyle devam etti. “Onları dialogun içine sokmaya, meziyetleri ve eksikleri, anne-baba ve çocuk olarak ihtiyaçları olan insanlar olarak göstermeye çabalıyorum." Meksika'yı önümüzdeki yıl En İyi Yabancı Film dalında Akademi Ödülleri'nde temsil edecek film, Inarritu'nun birkaç eş zamanlı konuyu iç içe geçirerek işlediği yöntemden ayrıldığı ilk film olma noktasında önem taşıyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir