30 Kasım 2011 01:00

Indiana Jones 5. filmle dönüyor

ABD'li ünlü film yönetmeni ve yapımcısı Steven Spielberg, Indiana Jones serisinin beşinci filmle devam edeceğini duyurdu.

Spielberg, Entertainment Tonight programında yaptığı açıklamada, serinin yapımcısı George Lucas’ın yeni film için senaryo üzerinde çalışmaya başladığını söyledi.

Ünlü yönetmen, serinin beşinci filminin çekimine 2012’nin sonlarına doğru başlanacağını sözlerine ekledi. Kafasından hiç çıkarmadığı şapkası ile maceradan maceraya koşan arkeolog "Indiana Jones" rolünde yine Harrison Ford’un kamera karşısına geçmesi bekleniyor.

SON FİLM HAYAL KIRIKLIĞIYDI
Harrison Ford'un oynadığı serinin ilk filmi "Raiders of the Lost Ark/Kutsal Hazine Avcıları", 1981 yılında gösterime girmişti. İlk filmin kazandığı başarının ardından 1984 yılında "Indiana Jones and the Temple of Doom/Indiana Jones ve Lanetli Tapınak", 1989’da da "Indiana Jones and the Last Crusade/Indiana Jones ve Son Macera" çekildi.

Yaklaşık 96 milyon dolara mal olan ve dünya çapında 1 milyar 182 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaşan ilk 3 film, toplam 14 dalda Oscar’a aday gösterilmiş ve 7 dalda Oscar Ödülü’nün sahibi olmuştu.

Serinin dördüncü filmi "The Kingdom of the Crystal Skull/Kristal Kafatası Krallığı" ise 19 yıl aradan sonra 2008 yılında seyirciyle buluştu ancak hayranları arasında düşkırıklığı yarattı.


Steven Spielberg, son 20 yılda çekilen filmleri izlemeyi tercih etmediğini söyledi.

Oscar ödüllü Spielberg 'sinemanın altın çağının 1950 ve 60lar olduğunu' dile getirdi.

Spielberg, “Bir filme başlamadan önce birer klasik haline gelmiş Yedi Samuray, Çöl Aslanı, Arabistanlı Lawrence ve Şahane Hayat filmlerini izlerim. Eskiye gitmeyi severim. Sessiz filmleri de çok izlerim. Çünkü görselleri çok kuvvetlidir, açılar çok başarılıdır ve performanslar çok iyidir. Bana bir filme başlamak için gerekli enerjiyi verir” diye konuştu.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir