25 Eylül 2003 09:41

İngiliz Sineması Borcunu Ödüyor

Sir Ian McKellen, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri'nde onurlandırılacak...

Yüzüklerin Efendisi'nin GandalfSir Ian McKellen, 4 Kasım'da verilecek olan İngiliz Bağımsız Film Ödülleri'nde, İngiliz Sineması'na katkıları nedeniyle Variety ödülünün sahibi olacak. Bu sene altıncısı düzenlenen İngiliz Bağımsız Film Ödülleri, geçen sene bu ödüle Ewan McGregor'ı uygun görmüştü. McKellen Onur Ödülü'nü belirlenen tarihte Londra'da alacak.Bu sene ödüllere Stephen Frears'ın Kirli Tatlı Şeyler filmi damgasını vuracak gibi gözüküyor. Ülkemizde de gösterimde olan film, en iyi film olmak üzere yedi dalda aday oldu. Bu daldaki rakipleri arasında, 28 Gün Sonra, Acemi Askerler, Günahkar Rahibeler ve bizde vizyona girmeyen Young Adam isimli film yer alıyor.
Yorumlar
  • kirli tatlı şeyler,bana göre 7.2'den fazlasını hak eden bir film.

  • Ian Mckellen alacağı ödülü fazlasıyla hak ediyor...Film adaylarına gelince 28 gün sonra ve acemi askerlerin sansı cok az.Ödüle en yakın isim günahkar rahibeler ve young adam.

  • Gene düzeltme, yanlış anlaşılma olmasın. Ruhu huzur bulsun dediğim Tolkien Usta'dır.. Orda kelime noksanı var.. Tamam bir daha yazmadan önce iyice okuyacağım.. :)

  • Sir İan Mcholm'e saygılar. Her zamanki gibi gene ters yazdım. Gönderme aşamasında düzelteyim dedim, geç kaldım. Affet McKellen, affet McHolm..

  • Ne desem ki! Bir şeyi kaybedince ya da bir kişiyi kapbedince kıymete biniyor. Tıpkı Tolkien gibi. Usta yazmış kimse dikkate almamış, terk-i dünya edince bir övgü, bir ihtimam. Sir İan McHolm belki de bu durumda ondan daha şanslıydı. Hiç olmazsa Batman serilerinde yeni nesil tarafından daha çok tanındı. Neyse.. Geç oldu, fakat güç olmasın.. Ruhu huzur bulsun.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir