12 Ocak 2005 16:20

İnternet Yazarlarının Tercihi

Bunlar da online ödüller

Online Film Critics Society (Online Film Eleştirmenleri Derneği) geleneksel hale getirdiği film ödüllerini sekizinci kez dağıttı. İnternet eleştirmenlerine göre yılın En İyi Filmi, beş ödülle birden Eternal Sunshine of the Spotless Mind.Eternal Sunshine, Michel Gondry'e En İyi Yönetmen, Kate Winslet'e En İyi Kadın Oyuncu ve Charlie Kufman'a En İyi Orijinal Senaryo ödüllerini kazandırırken En iyi Kurgu olmayı da hak etti. Yılın En İyi Erkek Oyuncusu ise Sideways'deki başarılı performansıyla Paul Giamatti seçilirken, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu aynı filmle Thomas Haden Church ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu da, The Aviator'daki performansıyla Cate Blanchett oldu.İki yılını doldurmuş bir film olmasına rağmen özellikle Amerika'da 2004'te vizyona giren ve gişede büyük bir başarı yakalayan Kahraman hem En İyi Yabancı Film seçildi hem de En İyi Görüntü Yönetmeni ödülüne uzandı. Geçtiğimiz yılın en olaylı filmi Fahrenheit 9/11, En İyi Belgesel ve İnanılmaz Aile, En İyi Çizgi Film ödüllerine layık görüldü.
Yorumlar
  • Ödüllerin verildiği filmlerin hemen hepsi bana göre tek kelime ile fiyasko..

  • yok yaa bu akademinin ne yapıcağı hiç belli olmuyo!!

  • Keşke diyorum ama çok zor gerçi bu akademinin ne yapacağı bilinmez, Eternal sunshine'nın adaylık sansı az ama diğer kazanan isimler büyük bir ihtimal oscarıda alacak. Öncelikle yarınki altın küre sonuçları belli olsun daha sonra konuşuruz...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir