5 Nisan 2016 14:17

Ipler, Cannes yolcusu...

Gökçe Pehlivanoğlu kısa filmi İpler ile festivalleri dolaşacak...

Ödüllü kısa film yönetmeni Gökçe Pehlivanoğlu’nun altıncı projesi olan İpler, festivallerde seyircisiyle buluşmaya hazır. Müzik klipleriyle de tanıdığımız genç yönetmen, İpler'de genç yetenek Merve Polat ve ünlü Yunan oyuncu Dimitris Makalias’a yer verdi. Film geçtiğimiz yaz Datça ve Marmaris-Hisarönü’nde çekildi.

İpler, karavan ile seyahat halinde yaşayan Türk-Yunan çiftin ve küçük kızlarının yazın denize doğru çıktıkları ilk yolculuğu anlatıyor.

Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen filmin çekimleri dört gün sürdü. Filmin oyuncularından Atina doğumlu Makalias, Yunanistan’ın ‘Senaryoyu Yak’ adlı televizyon dizisi ile ünlenmişti. Filmin müzikleri ise Yunan besteci George Varsamakis’e ait. Post prodüksiyon ekibinin iki aylık detaylı çalışmaları sonucunda film başarı ile tamamlandı.

İpler, katıldığı ilk ulusal kısa film yarışması olan Akbank Kısa Film Festivali’nde finalist oldu. Ayrıca Mayıs ayında gerçekleşecek Cannes Film Festivali kapsamındaki Short Film Corner’a seçildi.

Film, Türkiye’nin ilk kitlesel fonlama sitesi olan Fongogo üzerinden kampanya başlattı ve kısa sürede post prodüksiyon ücretini karşılamak ve başka festivaller gezebilmek için gerekli fona ulaştı. Fongogo üzerinden destek veren herkese filme dair objeler hediye ediliyor.

İpler 11 dakikalık renkli bir kısa film. Filmin yönetmeni, senaristi ve yapımcısı Gökçe Pehlivanoğlu, 1984 İstanbul doğumlu.. Yönetmenin altı kısa filmi, on bir müzik videosu var.

MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir