31 Ağustos 2004 15:22

Irak'ta İtalyanca Aşk

Benigni Pinokyo'dan sonra güzel hayatlara dönüyor

Hayat Güzeldir'le Oscara uzanan İtalyan yönetmen-oyuncu Roberto Benigni, Pinokyo'dan sonra ilk filmini andıran yeni çalışmasına bu ay Roma'da başlıyor. La Tigre e la neve'de (Kaplan ve Kar) başrolerde Benigni'nin yanı sıra Jean Reno ve yönetmenin eşi Nicoletta Braschi'yi izleyeceğiz.İtalyan sinemasının yeni dönem dehalarından Benigni, Hayat Güzeldir'le yakaladığı başarının ardından Pinokyo ile de Oscar adayı olmuştu. Her filmiyle İtalya dışında da gişe rekorları kıran yönetmen bu sefer son yılların dünyayı etkileyen en büyük olayına, Irak Savaşı'na çeviriyor kamerasını. Irak'ta geçecek komedi ağırlıklı aşk hikayesi Amerikan işgalinin başladığı ilk günlerde yaşanacak. Film konusu gereği yeni bir İtalyan masalı olarak nitelendiriliyor ve usta yönetmenin yine bir Hayat Güzeldir yaratacağına inanılıyor.Bu hafta Roma'da başlayacak çekimler önümüzdeki ay Tunus'a taşınıyor. Benigni savaşın yarattığı gerginlikten ötürü büyük ihtimalle Irak'ta hiç çekim yapamayacak. La Tigre e la neve'nin senaryosu yine Benigni tarafından asla vazgeçemediği isim Vincenzo Cerami'yle beraber yazılmış. Filmin sürprizlerinden biri de müziklerin Hayat Güzeldir'in müziklerini yapan ve filmin üç Oscarından birinin sahibi olan Nicola Piovani tarafından yapılması. Çekimler başladı başlayacak, yeni Benigni mucizesini bizim gibi heyecanla bekliyorsanız Beyazperde.com'u tıklamaya devam edin, tüm gelişmeleri ilk siz öğrenin.
Yorumlar
  • acının mizahını , mizahın acılı yönünü bu derece harmanlayan bir yönetmen ve oyuncunun filmi mutlaka görülmeli diyorum

  • USTA KADRO ÖZELLİKLE jEAN RENO VARSA BU FİLM İZLEMEYE DEĞER

  • bakalım nasıl olacak

  • bekleyip göreceğiz nasıl olduğunu

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir