25 Eylül 2009 10:12

İran Cumhurbaşkanı'na Mektuplar!

59. Berlin Film Festivali'ne katılan Beyazperde yazarı Ayşegül Kesirli, festivalin en çok protesto edilen filmini yazdı!

59. Berlin Film Festivali'nin tıka basa dolu bir salonda izlenen ve protestolarla anılan filmi "Letters to the President," böylelikle her ne kadar Ahmadinejad'ı insani ve popüler bir lider olarak göstermeye çalışmakla suçlanıyor olsa da, esasında Ahmadinejad'ın iç politikasını, popülist tavrını ve baskıcı tutumunu eleştirmeye çalışan bir film olduğunu da kanıtlıyor. "Letters to the President," İran hakkında yeni sözler duymak için izlenebilecek bir çalışma değil belki. Ancak vaat ettiği görsel materyaller ve hikayesinin başarılı bir kompozisyon disiplini içerisinde ilerleyen gidişatı Petr Lom'un filmini izlenmeye değer kılıyor...Yazının tamamını okumak için tıklayın!
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir