6 Nisan 2011 00:00

İran 'Soykırım' filmine izin verdi

Tahran Ermeni bir yönetmen tarafından çekilen “Soykırım” filminin gösterimine ev sahipliği yapacak.

İran’ın başkenti Tahran’da 24 Nisan “Sözde Ermeni Soykırımı” gününde Ermeni bir yönetmen tarafından çekilen “Soykırım” filminin gösterimine ev sahipliği yapacak.

Ermeni diasporasına yayın yapan PanARMENIAN.net’in haberine göre, son yıllarda Ankara ile tarihinin en iyi ilişkilerini yaşayan İran, 24 Nisan günü sözde Ermeni soykırımı iddialarını dile getiren bir filmin Tahran’da gösterilmesine izin verdi.

Filmin yönetmenliğini yapan Tigran Hızmalyan, Armin Wegner-Soykırımın Fotoğrafı adlı filmin Tahran’da gösterilmek üzere Farsça’ya çevrildiğini söyledi. Hızmalyan, 24 Nisan’daki gösterime çok sayıda İranlı parlamenterin de katılacağını kaydetti.

Ermeni yönetmen, filmin daha sonra bir İran televizyonunda gösterileceğini de bildirdi.


Diğer Haberler:


Elizabeth Taylor’ın çıplak fotoğrafı yayınlandı


Karşınızda Yeni 'Pamuk Prenses'

Yorumlar
  • Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur, biz hala millete yalakalık yapmaya devam ediyoruz.

  • herhalde izin verecekleri bir diğer filmde, Atatürk'ü diktatör olarak gösteren film olur. Türk'ün Türkten başka dostu yoktur.şimdi bir daha kanıtlanmış oldu

  • AKP'nin dış politikası süper diyenler BOP'un 2. adamı Davutoğlu'nu övenler neredesiniz? AKP döneminde dış politikada başarılı ne yapılmış? Bütün dünya sözde soykırımı tanıdı, heryerde sözde soykırım anıtları açıldı bu mudur başarı? Abuk sabuk ülkelere vize kaldırmak mıdır başarı yoksa büyük devletlerin çıkarı için onurumuzu ayaklar altına alıp her tavizi vererek komşularla sıfır sorun politikası izlemek midir?

  • Bir Türk olarak üzülmüş olsamda.Bazı arapların ve iranlı acemlerin bizden üstün olduğunu söyleyenlere çok iyi olmuş.Hani Türk arapsız olmazdı ya.Görsünler ne kadar seviliyoruz arap aleminde.

  • türkiyede,hiç bir zaman soykırım olmamıştır.ermeni veya diğer milletlere hiç bir zamn soykırum olmadı.ama bu ermeniler vede yahudiler bizi kürtlerle bile karşı karşıya getiriyor.halbuki biz kürt vede kürt hiç yapmadık vede bilmezdik.ama bu ermeniler aramızı açmaya çalışıyor vde bdp vde yardakçıkları.esas soykırımı ermeniler doğuda yapmıştır.hem müslüman kürt vede arap vede türk halkına.bizde kürt türk ayrımcışığı yok ama iran tarzı ülkeler oyunlar herzaman farlıdır.pkkya vede ermenilere herzaman yardımcı olmuştır vde oluyordur.esas soykırımcılar ermeniler,yahudiler.vede rumlardır.ermeniler hocalı katliamını açıklasın.iranın zaten yıllardır emenilerle arsı iyidir.iranın hamisi zaten belli.rusya ile çin.ama kim soykırım filmini oynatıyrsa bizim dostumuz değildir.o zaman bizde bir soykırım filmi çekelim.bunların HEPSİ OYUN.bunlar acem sarması yapıyıorlar.dönen bütün oyunların farkındayız.hiç kimse merak etmesin TÜRKLER UYUMUYOR..TÜEK HALKI BÜYÜKTÜR GÜÇLÜDÜR ONURLUDUR İNANÇLIDIR.BİZDEN VATAN HAİNİ ÇIKMAZ.ÇIKANLAR YA ATEİSTTİR YADA pkk dır yada devşirme olarak ülkemizde ikamet eden gayri muslimlerdir.(ama müslüman gibi yaşarlar)ama değildirler.ALLAH VATANIMIZI VEDE ÜLKEMİZE VARLIĞINA HZMET EDELERİ KORUSUN.BİZİ BOZMAYA ÇALIŞANLARA İZİN VERMEYELİM.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir